Ay'a Atılan İlk Adımın Arkasında Yatan Gerçekleri Öğrenmeye Hazır mısın?

-

"Benim için küçük insanlık için büyük bir adım." Ay'a inişin ardından tüm insanlığın diline pelesenk olan bu sözün sahibi Neil Armstrong'un gözünden Ay'a yapılın ilk yolculuğun ardında yatan gerçek hikayeyi merak edenler için mükemmel bir film geliyor! 🌑

Uzay yarışının kızıştığı tarihlerde Sovyetler'e karşı Amerika'dan misilleme gelmişti. Ay'a ilk giden kim olacaktı?

Amerika Birleşik Devletleri mi yoksa Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği mi? 

Tabii, artık sonucu hepimiz biliyoruz. Uzay yarışının galibi Amerika oldu. Bir dizi başarısız denemeden sonra Neil Armstrong önderliğinde Apollo 11 Ay'a inmeyi başaran ilk proje olarak dünya tarihinde yerini aldı.

Fakat Armstrong, Ay'a ilk adımını atarken arkasında kocaman bir hikaye bıraktı.

Hepimizin onun attığı adıma odaklandık hatta Ay'da yürümenin nasıl bir his olduğunu konuştuk. Amerikalı bildiğin insanları söyle denildiğinde Neil Armstrong'u ilk beşe koyduk. Fakat sadece bir sözüne odaklandık, hikayesini pek araştırmadık.

Peki, Apollo 11 ve Neil Armstrong'un başından geçenleri kendi perspektifinden seyredebileceğini söylesek...

İşte tam da bu yüzden Oscar ödüllü yönetmen Damien Chazelle ve oyuncu Ryan Gosling, 6 Oscar ödüllü filmleri La La Land’den hemen sonra Universal Pictures’ın AY’DA İLK İNSAN filmi için yeniden bir araya geliyor.

Film, Neil Armstrong’u ve Apollo 11 uçuşunu odağına alarak aya yapılan insanlı ilk yolculuğun arkasındaki hikayeyi konu alıyor.

Armstrong’un perspektifinden duygusal ve samimi bir anlatılamla James R. Hansen’ın kitabından uyarlanan filmde, Neil Armstrong'un ve ekibinin başından geçenler. Armstrong'un perspektifinden anlatılıyor. Dışarıdan bakıldığında kusursuz gözükse de proje boyunca yapılan tüm fedakarlıklar ve gösterilen cesaret filmde ilmik ilmik işleniyor.

AY'DA İLK İNSAN | Türkçe Altyazılı İkinci Fragman

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aritamus

Fake as fuck

kalel

Komploculari bekliyordum damlamislar bunlara sorsan Dunya duz derler.

Gizli Kullanıcı

yapılan 3 yorum, cehalet seviyesini arş-ı alaya çıkarmış.

ruhani

Kardeş o yıllarda madem aya gittiniz, şimdi neden gitmiyorsunuz ? O zamanlar teknoloji daha mı iyiydi amk ? ABD'nin Rusya'yı batırma projesinden başka bir şey değil. Ülkesinin insanlarını salak yerine koyan tek devlet olmadığımıza sevinsem mi ağlasam mı bilemedim

nyo-ho

Şimdi gidip napsınlar? Turşu mu kursunlar?

ruhani

Gerizekalılar, aya gidilmediğini, bunun stüdyoda yapılan bir olay olduğunu anlatıyorum. Ama sizin gibi hırtolar söylenen her şeye inanıyo işte naparsın

pers-prensi

stüdyoda çekilen aya gitme olayına yine stüdyoda çekilen ay filmi yakışırdı

rektorunoglu

bence siz gidip göremediğiniz için çamur atıyorsunuz hani çocuğu parka götürmezsen sana küser ya onun gibi yorumluyorum ben.

pers-prensi

sen gidip gördün yani

Görüş Bildir