Görüş Bildir
Haberler
Atatürk Havalimanı'nda Kargo Bölümlerinin Yıkımına Başlandı

Atatürk Havalimanı'nda Kargo Bölümlerinin Yıkımına Başlandı

Türk havacılığına 86 yıl hizmet veren Atatürk Havalimanında, özel şirketlere ait kullanılmayan kargo bölümünün yıkım işlemlerine başlandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

AA'nın haberine göre, müstakil kargo, bakım-onarım, genel havacılık, özel uçaklar ve devlet uçakları ile yapılan uçuşlara hizmet veren Atatürk Havalimanı’nda kullanılmayan bazı kargo binalarının yıkım çalışmaları başladı.

100 kişilik ekibin yürüttüğü yıkım, hava trafiğinde herhangi bir aksaklığa neden olmuyor

2 ay içinde tamamlanması bekleniyor

2 ay içinde tamamlanması bekleniyor

Yıkılan yapıdan elde edilen demir, kablo ve çatı malzemelerinin geri dönüşüm fabrikalarına gönderileceği öğrenilirken, DHMİ İstanbul Atatürk Havalimanı Başmüdürlüğünce açılan ihale kapsamında yıkım, söküm, taşıma ve saha 1, 2 ve 3 yıkım, söküm, taşıma uzaklaştırma işlemlerinin 2 ay içinde tamamlanması hedefleniyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

'Biz sadece kargonun, depoların bir bölümünü yıkıyoruz'

'Biz sadece kargonun, depoların bir bölümünü yıkıyoruz'

SMC Yıkım ve Hafriyat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çubuk, yaptığı açıklamada 'Demir, pencere, kablo ve diğerlerini hiçbir şey israf olmayacak şekilde geri dönüşüm fabrikalarına göndereceğiz. Yıkım ve sökümlere başladık. Pisti olumsuz etkileyecek herhangi bir durum yok.' dedi.  Çubuk ayrıca şunları kaydetti:

'Yıkım esnasında ortaya çıkan enkazı moloz olarak belediye döküm sahalarına dökeceğiz. Buradan çıkan malzemeleri de geri dönüşüm fabrikalarına göndereceğiz. Kargo uçaklarıyla alakalı herhangi bir sorun yok, seferlerine devam ediyor. Özel jetler, askeri uçaklar da uçuşlarını sürdürüyor. Biz sadece kargonun, depoların bir bölümünü yıkıyoruz. Uçuşlarda herhangi bir sıkıntı yok. 100 kişilik ekiple çalışıyoruz. Bunlar, iş güvenlik uzmanlarımız, doktorlarımız, mühendislerimiz. İnşallah kazasız, belasız bitirip teslim etmeyi düşünüyoruz.'

6 Nisan’da kapatılmıştı

6 Nisan’da kapatılmıştı

Atatürk Havalimanı, İstanbul Havalimanı’na gerçekleşen büyük taşınmanın ardından tarifeli, tarifesiz ticari yolcu taşımacılığına 7 Nisan’da kapatılmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
88
44
6
5
5
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın