Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

AT&T, Droneların Uzak Mesafelerden Kullanılabilmesi İçin Çalışıyor

Anasayfa > Iq > Teknoloji

Amerikan Federal Havacılık Otoritesi’nin takip edemeyeceği bir hızla gelişmekte olan dronelar, öte yandan pilotların kullanımında zorlanmaları açısından sınırlı bir alana kadar ilerleyebilen insansız hava araçları konumunda.

İşte AT&T ve Intel, bunu değiştirmeyi planlıyor. İki firma, AT&T’nin LTE ağı ile droneları test ediyor ve çoğunlukla kullanılmakta olan telefon, tablet ve diğer iletişim cihazları yardımıyla yüksekliklerini takip edebiliyor.

AT&T’nin bildirdiğine göre, LTE ağı kullanılarak diğer uçaklardaki sinyaller ile dronelar ve pilot arasındaki sinyallerinin birbirine çakışması önlenebilecek. Bu yöntemle aynı zamanda, gelecekte potansiyel tüketici dronelarının gözün görmediği bölgelerde de rahatlıkla yönetilebilmesi gerçek olabilecek.

Şimdilik, LTE ağı üzerinden, uzak mesafedeki dronelar aracılığıyla yüksek kalitede canlı yayın yapmak için testler yapılmakta.

Kaynak: http://www.theverge.com/2016/2/22/110...
Samsung Data Code
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?