Görüş Bildir

etiket Asiye Ateş'in Sağlık Durumu Hakkında Yeni Açıklama: Çene Kemiği ve Yüz Sinirlerinde Tahribat Var

Anasayfa > Gündem

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, pitbull saldırısında ağır yaralanan Asiye Ateş'in (4) başında saçlı doku olmadığını, hem çene kemiğinde hem yüz sinirlerinde tahribat oluştuğunu söyledi. Öncelikli yüz sinirlerinin tamir edilmesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Özkan 'Balonla saçlı derisine yönelik girişim yapacağız ama enfeksiyon için tetikteyiz' dedi.

AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, minik Asiye'nin sağlık durumu hakkında DHA'ya açıklama yaptı. Asiye'nin serviste tedavisinin devam ettiğini aktaran Prof. Dr. Özkan, anne ve babasıyla beraber kaldığını, ağız yoluyla beslendiğini söyledi. Asiye'nin genel sağlık durumunun gayet iyi olduğunu belirten Prof. Dr. Özkan, 'Yaptığımız ilk ameliyatın amacı; aslında dokuları kurtarmak ve daha hayati organlarını korumaktı. Şu an yapılan ameliyatla bunu sağladık. Ancak enfeksiyon açısından takip ediliyor. Hala enfeksiyon riskinin devam ettiği günlerdeyiz. Çok ciddi enfeksiyonu yok ama olma ihtimali var. Eğer enfeksiyon riski gerilerse bundan sonraki süreçte başka ameliyatlar onu bekliyor' dedi.

Yüz felci ve işitme kaybı riski var

Yüz felci ve işitme kaybı riski var

Prof. Dr. Özkan 'Asiye'nin kafasında saçlı doku yok. Bunu onarmaya çalışacağız ama öncesinde maalesef köpekler hem çene kemiğini hem de yüz sinirlerine tahribat vermiş. Öncelikli tamir edilmesi gereken yüz sinirleri. Gözü korumamız, ağzının simetrisini sağlamamız gerekiyor, bu da yüz sinirleriyle oluyor. Bunu onarmamız gerekiyor. Eğer her şey yolunda giderse 10 gün içerisinde ikinci bir ameliyat yapılabilir' diye konuştu.

Asiye'nin yüz felci ve işitme kaybı riski olabileceğini söyleyen Prof. Dr. Özkan 'Yüzün sinirleri birkaç dala ayrılıyor. Gözü koruyan, ağız köşesine giden sinirler var. Ağıza dal veren sinirlerde maalesef tahribat olduğu görülüyor. Şu an hala ödemden dolayı net bir şey söylemek kolay değil. 1-2 gün içerisinde daha çok netleşecek ama hissiyat bu yönde. Ağız köşesinin simetrisini sağlamak anlamında ameliyat yapılması gerekiyor' ifadelerini kullandı. Asiye'nin kulağının koptuğu söylentilerine açıklık getiren Prof. Dr. Özkan, 'Kulağında tahribat vardı ama şu an için iyi' dedi.

Asiye'ye yapılacak ameliyat yöntemleri hakkında da bilgi veren Prof. Dr. Özlenen Özkan şöyle konuştu:

Asiye'ye yapılacak ameliyat yöntemleri hakkında da bilgi veren Prof. Dr. Özlenen Özkan şöyle konuştu:

'Balonla saçlı derisine yönelik girişim yapacağız ama enfeksiyon için tetikteyiz. Bunu yapmak için beklememiz gerekiyor. Yüz sinirleri için sinir yaması gerekecek. Sinir yamasıyla eğer arada defekt varsa onarmamız gerekecek' diye konuştu. Prof. Dr. Özkan 'Asiye'nin anne ve babasıyla olması onun için yeterli. Biliyorsunuz çok küçük bir çocuk. Yabancılardan hoşlanmadığı bir dönemde ama genel durumu iyi. Anne ve babasıyla birlikte olmaktan mutlu. Herhangi bir sıkıntısı yok.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
120
29
13
5
4
3
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Citizen Cane

Bir de şey demişlerdi değil mi kimbilir çocuk köpeğe ne yaptı da sinirlendirip üstüne saldırttı. O köpeğin sahipleri suçlu değil ama küçücük bir yavrucak suç... Devamını Gör

Eeemre

Ya hocam sohayko (sayko) kızın ailesine dava açacakmış neden bıraktınız yalnız başına diye, işte bunlar bu kadar aşağılık bu kadar iğrenç insanlar.

Eeemre

Evet köpektaparlar gelecek mi acaba bu başlığa?

cherryxpt

insantaparlar gelmiş o belli, biz burdayız ama köpektapar değilde hayvansever derseniz daha iyi olur gibi :D! Sorunuz varsa yanıtlayabilirim?

Hahayt

Neden bir tane kötü yetiştirilmiş pitbulla tüm köpekleri genelliyorsunuz anlamıyorum.Hayvanı dayakla işkenceyle büyüten bir sahip var ortada.Ondan sokaktaki ... Devamını Gör

Eeemre

Bal bla bla aynı argümanlar ezber ezber ve ezber. Yukarıya giriyorsun Ekrem Binak yazıyorsun, Ankara’da parçalanan 12 yaşındaki çocuk yazıyorsun pitbull cins... Devamını Gör