Aşırı Anlayışlı Sevgili Bulunca İnanılmadığı İçin Uzun Süre Geçmeyen İşkillenme Safhası

-
Abone ol

Başlığı görünce "Kim kaybetmiş ki biz bulalım!!11!!!" dediğinizi duyar gibiyiz ancak soyları tükenmekte olsa da 'aşırı anlayışlı sevgili' diye bir şey gerçek. Böylelerini bulunca da inanılmadığı için uzun süre geçmeyen bir işkillenme safhası vuku buluyor. Peki bu evrede neler gerçekleşiyor? 

İşte, işkillenenler ekibi olarak sizler için derledik sevgili Onedioseverler!

1. "Sevmiyor yav bu beni, sevse o bu kadar anlayışlı olmaz?111!!!11"la başlayan sevme konusunda devreleri yaktığınızı belli eden ilk işkillenme!

Sevmek günümüzde ne kadar çarpık bir hale geldiyse insanlar naif ve anlayışlı sevgi karşısında kaçınılmaz olarak 'sevmiyor' işkillenmesine düşüyor. Böyle bir şey yok! İnsan asıl sevdiği için anlayışlıdır.

2. "Bu beni hiç ciddiye almıyor herhalde..."

Niçin ciddiye almasın? Aksine fazla ciddiye alıp anlayış gösterilmesini, sakince davranılması gerektiğini düşünüyordur belki de.

3. "N'apıyor aldatıyor mu bu beni acaba ya?"

YOK ARTIK.

4. "Böyle insana da güven olmaz kesin bi hinlikler cinlikler peşinde bu..."

Aşırı anlayışlı insanların en çok maruz kaldığı şey belki de bu "güvenilmez" yaftası. Ne yapsın anlayışlı olmasın da cazgır, psikopat mı olsun??

5. Karşıdakini çıldırtmaya yönelik kasten yapılan birkaç hata sonrasında: "Gavat mı bu yhaaa????"

😒

6. "Ayrılırsak kimseyi bulamaz diye mi korkuyor acaba? Ceplemiş mi beni???"

Daha neler, bu anlayışlılıkla ohooooo, ellini sallasa ellisi! Herkesin hayallerini süslüyor be.

7. "Sevgili dedik ama çok samimiyetsiz bi insan bu herhalde..."

Buradan da anlaşılacağı üzere kimi insan için de samimiyet kodlaması saldırganlılık içeriyor maalesef. 😩

8. Bu nadir bulunan anlayışlı sevgili erkekse ekseriyetle "Bu ne biçim erkek?"e maruz kalırken kadınsa anlayışlılığı suistimal edilmeye başlıyor bir noktadan sonra...

Yeryüzünde hüküm süren kabalığa, saldırganlığa, sevginin 'baskı' içermesi gerektiği fikrine, her nasılsa, birçok insan fazlasıyla hemfikir olmuş ki bir nebze anlayışlılık gösteren herkesin varlığı, kişiliği sorgulanmaya başlıyor. Böylelerine sadece HOŞT deyin HOŞT! Anlayışlı kadınların da, erkeklerin de değerini biz biliriz! 💜

9. "Böyle de işin hiçbir eğlencesi kalmıyor yav."

Kardeşim eğlence dediğin nedir, kavga dövüş mü arıyorsun? Git boksa, efendime söyleyeyim kickboxa falan yazıl da içindeki arsız enerjiyi doğru yerlere kanalize et bari.

10. Dönüp dolaşıp sürekli girilen sevmiyor çıkmazı! "Seven insan kıskanır, bu kıskanmadığına göre kesin sevmiyor."

Belki kıskanıyordur da içine atıyordur, mesele haline getirmeye gerek görmüyordur. Belki güveni tamdır da kıskançlığın, kuşkunun yersiz olduğunu biliyordur. Neden olmasın?

11. "Kesin terk edecek bu beni, ayrılacak benden, yoksa ne bu haller."

12. "Önce ben terk edeyim bari."

HAYDAAAAAAAAAA.

13. Ve sonunda kabulleniş: "Yok be, bu böyle bir insan, bayağı aşmış yav, helal olsun!"

Bu yüzyıl sevginin anlamı üzerine yeniden ve tekrar tekrar en çok düşünülmesi gereken yüzyıl belki de. Siz siz olun gördüğünüz saldırganlığın, şefkâtsizliğin, anlayışsızlığın sevgi olarak nitelendirilmesine izin vermeyin. Çünkü sevgi öyle bir şey değil. Ve anlayışlı, naif insanları üzmeyin. Çünkü onlardan çok yok.💜

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gri-en-soguk-renktir

Böyle insanlar gerçekten var. Karşı tarafı sıkan, kısıtlayan, hayatını zindan eden insanlar daima kaybetmeye mahkum. Böyle bir insana ilgi göstermek vazife gibi geliyor. Sanki bazı şeyleri mecburiyetten yapıyor gibi oluyorsunuz ve keyif vermiyor. Gittiği yeri haber vermek, mesajlara gecikmeden yanıt vermek gibi şeyler işkence oluyor. Hatta bazen çaresizce yalan söylemek zorunda bile kalabiliyorsunuz. Ama anlayış gösteren kişi ilginin, alakanın en iyisini hak ediyor. Sıkmayan, sevgilisini kendi haline bırakan insanlar karşısındakinden önce kendine güvenen insanlardır. Bu da o kişiyi çok daha çekici hale getirir. Ve bence birazcık kaybetme korkusuyla harmanlanmış aşk tadından yenmez.

venuskralicesi

#12 ne kadar anlayisli olursak olalim( hayatinda gorup gorebilecegi en anlayisli insan bendim..) hep terkediliyoruz be!..

marblingg

Aaaa eski sevgilim *.* Kendisi çok tatlı ve anlayışlı bir insandır. Ancak bu tarz insanlar evliliğe pek sıcak bakmıyorlar. Özgür hayatlarını çok seviyorlar onu napcaz *.*

biryerdebiri

Evlenmek zorunda mısınız? Niye anlayışlı, güvenilir erkek bulunca hemen nikah masasına oturtmaya çalışıyorsunuz ya :(

marblingg

Çocuk yapmak istemiş olamaz mıyım mesela? Yaş kemale erdiğinden olabilir mi mesela? O istemiyor saygı duymak zorundayım da O benim isteğime saygı duyuyor mu?

emre-c.-berkant

Saygı duymuş ayrılmışsınız işte? Sonuçta ikinizin ortak vereceği bir karardı bu olmamış, yapacak bir şey yok.

marblingg

Yok o kararı ortak veremedik *.* Ayrılmak istemiyordu, evlenmek de istemiyordu. Ben de tek başıma karar verdim :)

ahunaz

güzel tespitler. tam da böyle birini bulursanız kaçırmayın. sevmiyo falan boş düşünceler. size, hayatınıza, keçmişinize saygı duyan birisi gerçekten aşmıştır kendini. kıskanmak konusuysa tamaman saçmalık. içinde kıskanıyo ama göstermiyodur. harika bi adamdır/kadındır. sevelim koruyalım onları:))))

abklnc

Genelde "bu zaten seviyo beni" diye düşünülür ve karşı tarafın ağzına tükürülür. Çevreme bakınca "niye geçerken o kıza baktın?!" diye 3 gün trip atan insanların etrafında dönüp dolaşan insanların sevgilisi varken böyle anlayışlı insanların yalnız olması üzücü

Görüş Bildir