Görüş Bildir
Haberler
Aşı Randevusu Nasıl Alınır? MHRS Randevu ve e-Nabız Randevu Alma Ekranı...

Aşı Randevusu Nasıl Alınır? MHRS Randevu ve e-Nabız Randevu Alma Ekranı...

Türkiye’de koronavirüsü aşı çalışmaları devam ediyor. Belirlenen öncelik gruplarına göre yapılan aşılarda, sıra 65 yaş üst vatandaşlarda. Hastane ve aile hekimliklerinde sıra olmaması amacıyla randevu sistemi ile aşı olabiliyorsunuz. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden aşı randevusu alabileceğiniz gibi e-Devlet ile giriş yapılan e-Nabız uygulamasından da aşı randevusu alabilirsiniz. Peki, aşı randevusu nasıl alınır? MHRS randevu alma ekranı…

İçeriğin Devamı Aşağıda

MHRS Randevu

MHRS Randevu

Koronavirüs aşı randevusu almak için önelikle MHRS adresine girmeniz gerekiyor. Sağ üst kısımda bulunan ‘Randevu Al’ seçeneğine tıkladığınızda T.C kimlik numarası ve şifre ile birlikte aile hekimizini seçip, aşı randevusunu alabilirsiniz.

Eğer aşı önceliğinde değilseniz randevu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekiyor.

MHRS AŞI RANDEVUSU AL

e-Nabız’dan e-Devlet İle Randevu

e-Nabız’dan e-Devlet İle Randevu

Sağlık Bakanlığı’nın uygulaması olan e-Nabız üzerinden geçmiş bütün sağlık kayıtlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Aşı randevularının da e-Nabız üzerinden verilmeye başlanmasıyla birlikte e-Nabzı giriş sayfası sosyal medyada en çok aratılan konuların başında gelir oldu.

E-Nabız sistemine e-Devlet şifresiyle giriş yapmak mümkün. enabiz.gov.tr sayfasına girdikten sonra ‘e-Devlet ile giriş’ kısmından sisteme ulaşabilirsiniz.

Sayfada bulunan ‘COVİD-19 aşı durumu sorgulama’ sayfası üzerinden aşı randevusu alabilirsiniz.

Aşı randevuları, bakanlığın belirlediği öncelik sırasına göre veriliyor. Eğer öncelik sıralamasında değilseniz koronavirüsü aşı randevusu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekmekte.

E-NABIZ AŞI RANDEVUSU

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın