Görüş Bildir

ASELSAN Satılıyor mu? BAE ile İlgili Ortaya Çıkan İddialara Cevap Geldi

Anasayfa > Gündem

Birleşik Arap Emirlikleri yetkililerinin, pazartesi günü Ankara'da ASELSAN dahil olmak üzere Türk savunma sanayi şirketleriyle görüşmeler yaptığı belirtilmişti. ASELSAN'dan açıklama geldi.

Bloomberg’e konuşan ve ismini açıklamak istemeyen Türk kaynaklar, Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir heyetin Ankara’da olduğunu ve Türk savunma sanayi kuruluşlarıyla görüştüğünü öne sürdü.

ASELSAN konuyla ilgili açıklama yaptı.

"Hiçbir gerçeklik payı yoktur"

"Hiçbir gerçeklik payı yoktur"

Vatandaşların bağışlarıyla kurulmuş, çoğunluk hissesine Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının sahip olduğu şirketin yurt dışı yatırımcılara satılacağı iddialarının hiçbir gerçeklik payı taşımadığı kaydedilen açıklamada, 'Halkımızın gurur kaynağı ASELSAN hakkındaki gerçek dışı iddialara ve bu iddiaları kaynak göstererek yapılan haber ve paylaşımlara karşı tüm hukuki haklarımız saklıdır.' ifadesine yer verildi.

Türk drone üreticilerinin temsilcileriyle de görüşüldü

Türk drone üreticilerinin temsilcileriyle de görüşüldü

Heyetin ayrıca Türk drone üreticilerinin temsilcileriyle de görüştüğü öne sürüldü. Savunma Sanayi Başkanlığı ve Aselsan konuyla ilgili bir açıklama yapmazken Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanlığı da Bloomberg’in sorularını yanıtsız bıraktı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
30
13
10
5
2
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Dinçer Kök

Açıklama yaptılarsa kesin satılır.

Dinçer Kök

Ahaber izleyelim de kendimize gelelim

Ponche

Ateş olmayan yerden duman gelmez. Eğer satılmasaydı bu mevzu açılmazdı bile.

Yücel Aydin

Arkadaş sizin kullanma kılavuzunuzu kim yazdı yaa :)) satılacak diyen sizsiniz, hayır satılmayacak diyen onlar, satılmayacak olsaydı öyle demezdiler diyen yi... Devamını Gör

Ordunun tank palet fabrikasini normal degerden cok dusuk fiyata araplara baya bildigin sakiz parasina satinca insan korkuyor bunu da satarlar diye, yapmadikl... Devamını Gör