Araştırmalar da Doğruladı: Erkekler Seks Yaptıkları Kadın Sayısını Olduğundan Daha Fazla Söylüyor

-

Karşı cins ile olan cinsel ilişkileri hakkında erkeklerin kadınlara oranla daha cesur davranması ve rakamları daha da şişirerek açıklaması gerçeğinin hepimiz farkındayız. 

Kimi zaman toplumsal baskıdan, kimi zaman ego ve gururdan, kimi zaman da cinsel ilişkinin değerlendirilmesi konusundaki farklılıktan, bu rakamlar değişiklik gösterebiliyor.

Sizler için Independent'den derlediğimiz bu araştırma konuya biraz da olsa açıklık kazandırmış.

Kaynak: https://www.independent.co.uk/life-style...

Öte yandan, kadınların cinsel birliktelik yaşadıkları kişilerin tam sayısını hatırlama oranının daha yüksek olduğu ortaya çıktı.

Glasgow Üniversitesi'nden araştırmacılar, karşı cinsle yaşadıklarını iddia ettikleri cinsel birliktelik sayısının, kadın ve erkek eşler arasındaki eşitsizliğini araştırmaya karar verdi.

Ekip, daha önce Ulusal Cinsel Tutumlar ve Yaşam Anketi adlı çalışmaya katılmış 15.000'den fazla heteroseksüel erkek ve kadını inceledi.

2 yıl süren çalışmaya katılan 16 - 74 yaş arası bireylerden, erkeklerin ortalama cinsel partner sayısı 14, kadınların ise ortalama 7 olarak değerlendirildi.

The Journal of Sex Research dergisinde yayınlanan bu çalışma, ankete katılan erkeklerin, partner sayısını kadınlardan yaklaşık iki katına çıkarmasının üç ana nedeni olduğu sonucuna vardı.

Birincisi, erkeklerin “aşırı rakamlar” bildirme konusunda daha fazla eğilim göstermeleriydi, bu da kesin veriler sağlamaktan ziyade rakamlarını abarttıklarını gösteriyordu.

Bu, toplam seks partneri sayısı sorulduğu zaman erkekler katılımcıların, rakamları yuvarlama eğilimi göstermesi ile doğrulanmış da oldu.

Kadınlar ise birlikte oldukları erkek rakamını 'saydıkları için' daha net ve direkt rakamsal cevaplar verebildiler.

Son olarak kadın ve erkekler arasında sekse karşı olan tutum ve düşüncelerin farklı olduğu da ortaya çıktı.

Araştırmaya katılan kadınlar, tek gecelik ilişkileri 'daha sorunlu veya hata yapılmış ilişikiler' olarak değerlendirdikleri için, muhtemelen verdikleri toplam rakamda bu tür ilişkilerin bazılarını belirtmediler. Bu da rakamın düşmesine sebep oldu.

Aslında böylelikle çoğumuzun tahmin ettiği sebepler, bilim sayesinde ortaya çıkmış oldu.

Glasgow Üniversitesi Sosyal ve Halk Sağlığı Bilimleri Birimi'nde araştırma görevlisi Dr Kirstin Mitchell tarafından yönetilen araştırma ekibi, cinsel partner sayısının bilincinde olmanın bir sağlık meselesi olduğunu da şiddetle vurguluyor.

“Cinsel partnerlerin doğru şekilde rapor edilmesi, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların bireysel riskinin değerlendirilmesi, cinsel yolla bulaşan hastalıklarda cinsel davranışın etkileri, HIV gibi ciddi virüslerin bulaşma oranı ve bir nüfus üzerinde HIV ve diğer enfeksiyonların etkisinin ölçülmesinde büyük önem taşır."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
babacan-can

erkegin dedigini ikiye bol kadinin dedigini ikiyle carp.bu isin matematigi bu

psikofilog

bizimkiler sikini taşağını övmeye meraklıdır zaten.kime sorsan 20 cm der hahahahahahha

bilinemeyen

Çip mip takın abi(abla da olabilir) saysın uğraştırmayın milleti, sen kaç o kaç, yapın artık şunu.

heineken

Herhangi bir kahveye git, hepsininki 25 Cm (duruma göre inch), hepsi çıkarmadan 5. He bir de her birinin yattığı kadınlar elele tutuşsa Taksim'den Sarıyer'e kadar uzanırlar. Araştırmaya gerek yok. Sor yeter.

Görüş Bildir