Görüş Bildir

Apple, Kore'de Rekor Kırdı

Anasayfa > Gündem
onedio.com

Samsung’un ülkesi Güney Kore’de Apple’ın iPhone 6 satışlarının itici gücü beraberinde rekor pazar payına ulaştığı açıklandı. İşte detaylar…

Samsung , küresel anlamda en çok satış gerçekleştiren akıllı telefon şirketi konumunda. Pazarın büyük kısmını hakimiyeti altında tutmayı başarıyor. Buna karşın Apple ’ın yeni iPhone modelleri eşliğinde yarışa ayrı bir tat kattığı da yadsınamaz bir gerçek. Fiyat etiketleri ne kadar tartışılsa da iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ’la önemli satış adetlerine ulaşan şirketin ayında, Güney Kore ’deki pazar payı kısa süre önce netleşti. Buna göre yüzde 33 gibi rekor bir paya ulaşıldığı görüldü.

Apple adına bu net başarının arka planında yatan gerçekler arasında ilk sırada yeni iPhone modellerinin benimsenmesi var. Buna ek olarak iPhone 5 ve iPhone 5s ’ler için belli oranlarda indirime gidilmesi de etkili olmuşa benziyor.

Samsung ’un aralıksız olarak domine ettiği Güney Kore pazarında şimdiye kadar yabancı menşeili bir şirketin ulaşabildiği en büyük pazar payı oranı yüzde 20’ydi. Apple ’da Güney Kore’ye ilişkin göstergeler şimdilik sadece Kasım ayını kapsıyor, analistlere göre Aralık ayında ulaşılan pazar payı oranı yüzde 40’ı bulmuş olabilir.

Samsung , Güney Kore’de lider konumda, ancak konumunu kaybedebileceğine dair sinyaller de oldukça kuvvetli. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

ShiftDelete

Kaynak: http://shiftdelete.net/apple-korede-r...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?