Görüş Bildir
Haberler
Apple, Akıllı Saatinde 10 Saniyeden Fazla Bakılmayacak Uygulamalar İstiyor

Apple, Akıllı Saatinde 10 Saniyeden Fazla Bakılmayacak Uygulamalar İstiyor

Batuhan
06.03.2015 - 14:01

Apple ‘ın uzun süredir merakla beklenen akıllı saati Apple Watch’un tanıtımına yalnızca birkaç gün kaldı. Pazartesi günü tüm özellikleriyle kendini gösterecek olan Apple Watch için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Bloomberg ‘in belirttiğine göre gizli bir laboratuvar kuran Apple, uygulamalarla ilgili hazırlıklarını büyük bir gizlilik ve titizlikle yürütüyor.

Başta BMW , Facebook ve Starwood Hotel olmak üzere birçok farklı şirketten geliştiricilerin kullandığı bu gizli laboratuvarlarda kuş uçurtulmuyor. İnternet bağlantısının bulunmadığı odalarda dışarıdan içeriye hiçbir materyalin getirilmesine izin verilmiyor. Apple Watch ile ilgili uygulamalar üzerindeki çalışmalar sabit disklerde şifreli olarak korunuyor ve bu diskler bina dışarısına çıkarılamıyor. Uygulamaların son sürümlerinin Apple Watch’un çıkışına kısa bir süre kala geliştirici şirkete gönderileceği ifade ediliyor.

Geliştiriciler, kullanıcıyı rahatsız etmeyen ancak bir yandan da günlük hayatta işe yarar özellikler sunan uygulamalar yapmaya gayret ediyor. Firmalara tavsiyelerde bulunan Apple, geliştiricilerin bildirim sistemini akıllaca kullanması gerektiğini dile getiriyor. Uygulamaların pil kullanımı konusunda cimri olmasını isteyen Apple, uygulama geliştiricilerin, yapacakları uygulamaları 10 saniyeden fazla bakılmayacak şekilde tasarlamalarını tavsiye ediyor.

Henüz piyasaya sürülmemiş bir ürün üzerinde çalışmanın zorluklarını yaşayan geliştiriciler, iPhone ve Apple Watch arasındaki Bluetooth bağlantısının bazı uygulamalarda gecikme yaşanmasına neden olduğunu belirtiyor.

LOG

Kaynak: http://www.log.com.tr/apple-akilli-sa...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın