Anksiyete Sorunları Yaşayan Kadının Yüreklice İçini Döktüğü Sosyal Medya Paylaşımı!

11bPAYLAŞIM

Günümüzde anksiyete bozukluğu ile ilgili birçok şey duyuyor, birçok şey konuşuyoruz. Özellikle internet artık yepyeni ruhsal bozuklukların bas bas bağırılmasıyla doldu. Fakat bu gerçekte bu sorunu yaşayan kişilere karşı herhangi bir duyarlılık getirememişe benziyor. 

Bu sebepledir ki makyaj sanatçısı Brittany Nichole Morefield'in bu içten ve yürekli paylaşımı hem sosyal medyanın hem de medyanın ilgisini çekti.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/life-with-anx...

Bu gördüğünüz güzel kadın makyaj sanatçısı Brittany Nichole Morefield. O da herkes gibi dışarıdan bakıldığında mutlu görünüyor ama içinde yaşadığı anksiyete sorunları var.

Endişe bozukluğu sorunları genellikle insanın yalnız başına verdiği bir savaş haline gelir. Ama Brittaney yaşadıklarının kapısını ardına kadar açtı...

İşte sosyal medya hesabı üzerinde yaptığı bu paylaşımda birçok gerçeği olduğu gibi gözler önüne serdi...

Anksiyete sadece nefesinizi düzenleyememek değildir. Anksiyete gecenin 3'ünde kalp atışlarınızın hızlanmasıyla aniden ölü gibi uyuduğunuz uykudan uyanmaktır. Anksiyete hiçbir sebep yokken vücudunuzda tahriş yaraları çıkmasıdır. Anksiyete gerçek olabilecek ya da olmayacak şeyler yüzünden strese girmektir. Anksiyete inancınızı sorgulamaktır, 'beni yaratan kişi nasıl böyle hissetmeme izin verebilir?' diye sorgulamaktır!? Anksiyete kız kardeşinizi işe gitmek için uyanmasından 3 saat önce arayıp, aklınızdan bu atağı atmanız için size yardım etmesi için telefona bakmasını ummaktır. 

Anksiyete sabaha karşı 2'de alınan duştur. Anksiyete modumuzun dakikalar içinde değişmesidir. Anskiyete kontrol edilemeyen titremeler ve irkilmelerdir. Anskiyete gerçek ve acı veren gözyaşları dökmektir. Anksiyete mide bulantısı ve baş dönmesidir. Anskiyete elinizi ayağınızı bağlar. Anksiyete karanlıktır. Anksiyete davranışlarınız için bahane üzerine bahane üretmektir. Anksiyete korkudur. Anksiyete endişedir. Ankisyete duygusal ve fiziksel olarak bezdiricidir. Anksiyete hassastır, gerçektir. 

Anksiyete eşinizle, ona karşı sinirli olmasanız bile kavga etmektir. Anksiyete geçmişten gelen karelerdir. Anskiyete 'ya şöyle olsaydı'lardır. Anksiyetede birçok 'ne oluyor?' ve 'bilmiyorum' olur. 

Ama duygularınız önemli. Başkalarının kafaya takmadığı bir şeyleri kafaya takıyorsunuz diye, siz deli ya da değersiz değilsiniz. Hayatta karşınıza çıkan başarılı insanların birçoğunda anksiyete var. Bu sizin hatanız değil. Bu yolun sonu değil. Siz güçlüsünüz. Siz zekisiniz. Siz cesursunuz. Siz kıymetlisiniz. 

Eğer konuşacak birine ihtiyaç duyarsanız, o gece saat 2'de gelen aramalar beni hiçbir zaman kızdırmaz. 

Brittaney bu paylaşımı kendi Facebook hesabı üzerinde yapmıştı fakat güzel sözleri hızla yayıldı.

"Bunu okumak bile beni anksiyete yapıyor. Gerçekten hiç komik değil, hatta belli bir noktaya geldikten sonra oldukça korkutucu."

Başka bir endişe bozukluğu mağduru da şöyle söylüyor;

"Ben de anksiyete bozukluğu yaşıyorum. Bazı insanların düşündüğü gibi komik ya da eğlenceli değil. Yalnız başına kalınca insan korkuyor ve yaşamaya değmez gibi geliyor. Herkes hayatın tadını çıkarırken siz ben neden böyleyim diye düşünüyorsunuz. Ben kendi rahatsızlığım için günde 3 kere 2 ayrı ilaç içiyorum... Hayat boyu süren bir mücadele... Yalnız olmadığımı biliyorum... Sadece paylaşmak istedim..."

"Anksiyete, panik ataklar ve travma sonrası sendromları yalnız başınayken berbat oluyor, üçü de bir anda gelince... hayat bazen çok zor."

"Bunu herkesle paylaştığın için çok teşekkürler. Biz anksiyetenin çok ötesinde insanlarız. Bu okumaya ihtiyaç duyduğum bir şeydi. Teşekkürler."

Unutmayın, zor zamanlar yaşıyor olabilirsiniz ama yalnız değilsiniz. Endişe sorunlarınız çevrenizle paylaşmaktan çekinmeyin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozelpsikolog

Anksiyete bozukluğu yaşayanlar ve anksiyeteden kurtulanlar! Kaygı bozukluğu ile ilgili çok güzel bir makale hazırladık. Faydalanmak isterseniz buyrun.

gulcin-akhan

Anksiyete seviyenizi ölçmek ister misiniz?Beck Anksiyete testi

minikkelebek

Benzer bir sorun yaşadığımda eski sevgilim beni şımarıklıkla suçlamıştı. Bazı şeyleri aşabilmek için hayatınızda size destek olan insanlar olsun. Onlar sayesinde başarıyoruz.

darkmagic

bende yıllardır anksiyete bozukluluğu var bu durumu şöyle özetleyebilirim 2 yıldır beraber olduğum sevgilim acaba beni aldatıyomu diye günde 50 kez aramaktır. gece kafamı yastığa koyduğumda aklıma milyonlarca yaşadığım şey geliyo ve ulan burda böyle yapsaydım diyip gece saat 3'te 2 dal ard arda sigara içtiğim oluyo herhangi bi ilaç tedavisini kabul etmedim ya bağımlısı olursam ilaçların diye kendi kendime yenmeye çalıştım halada bu savaş devam ediyo kazanır mıyım bilmiyorum

darkmagic

ama çoğu kez intahara kalkışmadım değil kafama bir şey takılınca ne olduğunu öğrenene kadar araştırıyorum bu beni fiziksel olarak o kadar yoruyo ki anlatılmaz bile 20 yaşımda olmama rağmen kilom hala 50 psikolojik metobolizmaya sahip olduğumu stres üzüntü melenkoli durumunda bile kilo kaybettiğimi anlayınca kendimi çıkılmaz bi ikilemde bulduğumu anladım kilo alamıyorum diye üzülüp var olandanda olduğumu anladım fazla abartmayın diyenler için söylüyorum hayat sizin gözünüzle bizim yaşadığımızdan farklı belki siz bi ağaç görüyosunuz ama biz her dalını sayıyoruz

Görüş Bildir