Anneleri Öldükten Sonra Fotoğrafını Bir Şişeye Koyarak Okyanusa Atan Kardeşlerin Hikayesi

596PAYLAŞIM

Bir şişenin içine konulduktan sonra denizin derinliklerine atılan bir mesaj kadar duygusal başka bir şey yoktur. Filmlerde hep görürüz ama deneyen çok azdır. Annelerini kaybettikten sonra iki kardeş bunu denemeye karar vermişler. Bir şişenin içerisine annelerinin fotoğrafını koymuşlar ve denize bırakmışlar. 

Bir de içerisine küçücük bir not iliştirmişler: "Eğer bu şişeyi bulursan lütfen bizi ara ya da mesaj at. Başlangıç noktası, Atlantic Beach, Kuzey Karolina."

Sizler için bu duygusal hikayeyi BoredPanda'dan derledik, devamı için aşağı buyurun...

Kaynak: https://www.boredpanda.com/message-in-a-...

İşte o şişe ve içerisindeki de annelerinin fotoğrafı. 😭

Kardeşlerden bir tanesi hikayeyi bizim için özetlemiş:

"2 yıl 4 ay önce, beklenmedik ve trajik bir şekilde annemi kaybettim. Yaklaşık 2 ay önce Atlantic Beach, Kuzey Karolina'ya taşındık. Kız kardeşim ve ben, annemizin hikayesinin nerelere kadar uzanacağını görmek için okyanusa bir şişe attık. 

Plajdan ayrıldıktan bir saat sonra komik bir telefon aldık. Attığımız şişe hemen kıyıya vurmuş ama arayan kadın ertesi gün karides avı için tekneyle açılacağını ve şişeyi de orada bizim için okyanusa atacağına dair söz verdi. 

Hızlı geçen 2 yılın ardından, okyanusa bıraktığımız şişenin Atlantik Okyanusu'nun karşısında, Fas'ta çok güzel bir yerde bulunduğuna dair bilgi aldık. 

Hayatımızda geçirdiğimiz bu zor zamanlarda, nasıl yaptıysa bize ihtiyacımız olan rahatlığı hissettirdi. Tamamen yabancı olduğumuz insanlar hikayesiyle birlikte bunu neden yaptığımızı biliyor. Gerçekten işlerini bırakıp bize bilgi veren bu insanlara çok teşekkür ediyoruz. 

Ailem ve ben hala şoktayız."

Şişenin içerisindeki resim:

Bu da hiç tanımadıkları o insanlar şişeyi bulduklarındaki hali:

İşte Fas'taki o iyi yürekli insanlar... 😍

Burası da şişenin bulunduğu plaj, Tarfaya şehrinde:

Fas'taki Tarfaya şehri, şişenin bırakıldığı yerden tam olarak 6,195 km uzaklıkta, fotoğraf için inanılmaz uzun bir yolculuk olmuş.

Bu olayı sosyal medya hesabında paylaştıktan sonra gelen tepkiler ise şöyle;

"Hayat bazen zordur. Atlatmamızı sağlayan şey ise sevgi. Tek sahip olduğumuz şey de sevgi ve ben size biraz benimkinden gönderiyorum."

"Bu kederle baş edip, harika bir kadını onurlandırmak için şahane bir yol."

"Hassasiyetinizi sevdim. Ama merak ediyorum kim bilir kaç tane hikaye pasifik çöp alanında son buluyordur."

"Çok şaşırtıcı. O hala başka hayatlara ve kalplere dokunuyor. Ve sevginizi tarif edebilmek için harika bir fikir."

"Anneniz için üzüldüm. Ben de annemi yıllar önce kaybettim... Sizin yaptığınız gerçekten çok güzel. Eminim bir yerlerden gülümsüyordur!"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir