Görüş Bildir
Haberler
Amasya Valisi: 'İnsanlar İş Beğenmediğinden Dolayı İşsiz, İş Bulamadığından Değil'

etiket Amasya Valisi: 'İnsanlar İş Beğenmediğinden Dolayı İşsiz, İş Bulamadığından Değil'

Batuhan
13.10.2021 - 10:49

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, organize sanayi bölgelerinde başta mermer olmak üzere çeşitli sektörlerde çalıştırılmak üzere eleman ihtiyacı bulunduğunu açıklayarak, 'Mermerde çalışacak eleman bulunmuyor. Yaklaşık 4 bin TL de maaş veriyorlar. İnsanlar iş beğenmediğinden dolayı işsiz' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kent merkezindeki köylerin sorunlarının görüşüldüğü muhtarlar toplantısında yaptığı konuşmada ziyaret ettiği fabrikaların çalıştıracak elemana ihtiyaçları olduğuna değinen Mustafa Masatlı, 'Hatta ‘bayanlara bile biz iş verebiliriz. Küçük ölçekte, ağır olmayan, bayanların yapabileceği işleri verebiliriz’ dediler. Bilginiz olsun. İş arayan varsa gönderin. Şu anda mermerle ilgili ciddi derecede açık var. Eleman bulamıyorlar' diye konuştu.

"Herkes masa başı iş arıyor"

Türkiye’nin çok gelişip değiştiğini ve hayat standardının yükseldiğini anlatan Vali Masatlı, 'Herkes masa başı iş arıyor. Ama öyle değil ki. Bu memlekette her şeye ihtiyaç var. Toplumda her işin bir karşılığı var. Ona da ihtiyaç var. Ama maalesef herkes aynı şeyleri istiyor. Ama bundan dolayı ciddi derecede bizlerde zorlanıyoruz' şeklinde konuştu.

Kentin en büyük iki OSB’sindeki fabrikaların eleman ihtiyaçları bulunduğunu vurgulayıp muhtarlardan iş arayanların buralara yönlendirmelerini isteyen Masatlı, 'Yoksa iş var. Hele hele Amasya’da iş var. İşle ilgili sorun yok. Merzifon Organize Sanayi Bölgesi (OSB) de aynı. Orada da eleman bulamıyorlar. Buradaki organize sana bölgesinde de aynı. İş arayanları hemen yönlendiriyorsunuz. İnsanlar iş beğenmediğinden dolayı işsiz. İş bulamadığından dolayı değil' ifadelerini kullandı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
102
52
12
9
5
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
GİZLİ ÖZNE

ağır sanayide ölümcül hastalık riski olan bir işe günde 12saat çalıştırıp 4bin vermek nasıl bir vicdansızlık diyeceğiniz daha ne istiyorlar diyorsunuz sanırı... Devamını Gör

Filizim

Ne 4000 i.asgari ücret vermemek için sigorta yapmıyorlar.

Enkidu

Sayın Valim, çocuğunuzun haftalık min. 60 saat, 4 Bin TL'ye çalışmasını ister misiniz ?

Kerim Gün

Jeoloji Mühendisliği mezunuyum . Neden Mermer de çalışıyım ?? Vasıfsız elemana iş var orasını geç. Vasıflı adamlar işsiz onu konuşalım