Görüş Bildir

etiket Amaç Farkındalık Yaratmakmış! Programa Çıkardığı Tecavüzcüden Cansız Manken ile 'Canlandırma Yapmasını' İstedi

Anasayfa > Gündem

Fildişi Sahili'nde bir televizyon programına tecavüz zanlısına yer verilmesi ve cansız manken üzerinden 'tecavüzü canlandırmasını istemesi' tepkiyle karşılandı.

Nouvelle Chaine Ivorienne (NCI) kanalında bir program sunan Yves de Mbella, Fildişi Sahili'ndeki cinsel saldırılarla ilgili olarak 'farkındalık yaratmak amacıyla' bir tecavüz zanlısına programında yer verdi.

Sunucu Mbella, konuğa 'kurbanların zorla cinsel birliktelikten zevk alıp almadıkları' soruldu. Programda yer alan zanlı ise, 'Çoğunluğunun zevk aldığını' iddia etti.

Binlerce kişi tepki gösterdi

Binlerce kişi tepki gösterdi

Bunun yanında, sunucu Mbella'nın stüdyoya getirdiği bir cansız manken üzerinden 'canlandırma yapmasını' istemesi ise izleyicilerin büyük tepkisiyle karşılaştı.

Programa tepki gösteren 37 binden fazla kişi, Mbella'nın cezalandırılması için imza toplarken, kanal yönetimi de programı yayınladığı için özür diledi ve 3 Eylülde yayınlanması planlanan son bölümü iptal ettiğini açıkladı.

Mbella da, Facebook'tan yaptığı açıklamada özür diledi ve 'Farkındalık yaratmaya çalışırken herkesi şok ettiğim için içtenlikle üzgünüm. Bir hata yaptım' dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
281
99
46
16
11
6
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?