Görüş Bildir
Haberler
Altın Portakal Film Festivali Başladı! İşte Festival Filmleri ve Kırmızı Halı Ünlüler Geçidi...

Altın Portakal Film Festivali Başladı! İşte Festival Filmleri ve Kırmızı Halı Ünlüler Geçidi...

Müge Kakşi
02.10.2021 - 23:29

Bu yıl 58.'si düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce sanatseverlerle buluştu. Festivalin açılışı 10 bin kişilik spor salonunda koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilirken kırmızı halıda ünlüler boy gösterdi. İşte Altın Portakal Film Festivali'nde boy gösteren ünlüler ve festival filmleri...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Altın Portakal Film Festivali'nde Şıklık Yarışı

Altın Portakal Film Festivali'nde Şıklık Yarışı

Törene katılan sanatçılardan bazıları koronavirüse karşı tedbir almak amacıyla maskeleriyle kırmızı halıda yürüdü. Kırmızı halı geçişinde her yıl olduğu gibi bu yıl da şıklık yarışı vardı. Törenin gerçekleşeceği salona gelen film ekipleri kırmızı halı sonuna kurulan platform önünde fotoğraf çektirdi.

MANAVGAT YANGINI UNUTULMADI

Festivalde bu yıl, Cumhuriyet tarihinin en büyük yangını olan Manavgat yangını nedeniyle 'Gelecek umutla yeşerecek' sloganıyla yola çıkıldı.

'VATANDAŞLARIMIZ FİLMLERE DOYACAK'

Kırmızı halıda yürüyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Muhittin Böcek, 58'inci Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde sinema severlerle bir araya geldiklerini söyledi. Geçen sene koronavirüse yakalandığı için yaşam savaşı verdiğini, o nedenle 57'nci Antalya Portakal Film Festivali'ne katılamadığını aktaran Başkan Böcek, 'Bütün vatandaşların duaları ve iyi dilekleriyle bugünlere geldik.1964 yılında Altın Portakal'ı başlatan Avni Tolunay Başkanımızdan bugüne kadar gelenlere rahmet hayatta olanlara sağlık diliyorum. İnşallah bu hafta boyunca bütün vatandaşlarımız sinemaya, filmlere doyacak diye düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Nice Altın Portakallara' dedi.

1 Milyon 400 Bin Lira Ödül Dağıtılacak

1 Milyon 400 Bin Lira Ödül Dağıtılacak

Festival kapsamında Ulusal Uzun Metraj, Belgesel ve Kısa Film dallarındaki yarışmaların yanı sıra, Antalya Film Forum ve Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması düzenlenecek, toplam 1 milyon 400 bin lira ödül dağıtılacak.

Muhittin Böcek'in başkanlığını yaptığı 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin idari direktörlüğünü Cansel Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu üstlendi, sanat yönetmenliğini Başak Emre, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jüri başkanlığını senarist, yönetmen, yapımcı ve akademisyen Emin Alper, Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması jüri başkanlığını Polonyalı yönetmen Dorota Kedzierzawska, Antalya Film Forum'un yöneticiliğini ise Müge Özen ve Pınar Evrenosoğlu yürütecek.

Bu yıl Ulusal Belgesel Film Yarışması filmleri, yönetmen Didem Pekün, yönetmen-senarist Pelin Esmer ve gazeteci-yazar Pınar Öğünç, Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması filmleri de yönetmen-oyuncu Onur Saylak, oyuncu Öykü Karayel ve senarist-yapımcı Tunç Şahin tarafından değerlendirilecek

Altın Portakal Film Festivali'ndeki Filmler

Altın Portakal Film Festivali'ndeki Filmler

Ulusal Uzun Metraj Yarışma Filmleri'nde Emre Kayiş'in 'Anadolu Leoparı', Semih Kaplanoğlu'nun 'Bağlılık Hasan', Necip Çağhan Özdemir'in 'Bembeyaz', Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu'nun 'Birlikte Öleceğiz', Ali Tansu Turhan'ın 'Diyalog', Selman Nacar'ın 'İki Şafak Arasında', Cemil Ağacıkoğlu'nun 'Kafes', Tayfun Pirselimoğlu'nun 'Kerr', Ferit Karahan'ın 'Okul Tıraşı' ve Nazlı Elif Durlu'nun 'Zuhal' adlı filmleri bu yıl Altın Portakal Ödülleri için yarışacak.

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nda, Paz Fábrega'nın yönettiği 'Aurora', Clio Barnard'ın yazıp yönettiği 'Ali ve Ava', Alice Rohrwacher, Pietro Marcello ve Francesco Munzi tarafından hazırlanan 'Gelecek', Manuel Nieto Zas'ın 'İşçi ve Patron', Clara Roquet'in 'Libertad', Joaquin del Paso'nun 'Tel Örgüdeki Delik', Teemu Nikki'nin 'Kör Adam' ile Florence Miailhe'nin 'Yolculuk', Fred Baillif'in 'Aile', Levan Koguashvili'nin '4. Sokaktaki Pansiyon' filmleri yarışacak.

Festival Belgeselleri

Festival Belgeselleri

İlk gösterimi Antalya'da yapılacak yılın en yeni belgesellerini bir araya getirecek olan Ulusal Belgesel Film Yarışması'na ise Didem Şahin'ın 'Acı ve Tatlı', Ebru Şeremetli'nin 'An Kalır', Aslı Akdağ'ın 'Bekleyiş', Ersen Çıra'nın 'EDE: Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm', Volkan Üce'nin 'Her Şey Dahil', Ümran Safter'in 'Kapıyı Açık Bırak', Mehmet Emre Battal'ın 'Muhtaç', Tayfun Belet'in ' Unkapanı: Bitmeyen Masal' ve Esra Yıldız'ın 'Vatansız' adlı belgeselleri yer alacak.

Festival Kısa Filmleri

Festival Kısa Filmleri

Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması'na seçilen filmler ise şunlar:

' Mazlum Demir'in 'Agna', Burcu Uğuz'un 'Aile Tablosu', Muhammed Seyyid Yıldız'ın 'Ajotin', Yasemin Demirci'nin 'Gece Kuşağı', Aziz Alaca'nın 'Göl Kenarı', Ali Tansu Turhan'ın 'İkinci Gece', Okan Avcı'nın 'Kaya', Volkan Güney Eker'in 'Larva', Musab Tekin'in 'Rewşen', Elif Refiğ'in 'Siz Biraz Uzak Kaldınız', Adar Baran Değer'in 'Soğuk' ve Can Merdan Doğan'ın 'Stiletto: 'Pembe Bir Aile Trajedisi'

İçeriğin Devamı Aşağıda

28 Ülkeden 45 Film Gösterilecek

28 Ülkeden 45 Film Gösterilecek

Antalya Altın Portakal Film Festivali, yılın en yeni ve merakla beklenen filmlerini izleyiciye sunacak. Sinema dünyasını Antalya'da buluşturan festivalde 28 ülkeden, 48 yönetmenin 45 filmi gösterilecek.

Festival filmlerini izleyecek seyircilerin, etkinliklere girişlerinde HES kodu üzerinden aşılarının olup olmadığı kontrol edilecek.

Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin 58'incisi, 9 Ekim'de ödül töreniyle sona erecek.

İşte Kırmızı Halıda Boy Gösteren Ünlüler

İşte Kırmızı Halıda Boy Gösteren Ünlüler
İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın