Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Almanya'da Tamirci Olarak Çalışan Afrika Kralının Akıllara Durgunluk Veren Hikayesi

-
Abone ol

Céphas Bansah, 2 milyonun üzerinde Gana ve Togo vatandaşının yönetilmesinden sorumlu bir hükümdar. Daily Mail'in haberine göre Almanya'da tamirci olarak çalışan kral, halkını Skype üzerinden yönetiyor!

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

1. "Ewe halkının lideri ve ruhani şefi" olarak görülmesine rağmen Almanya'da tamircilik yapan Bansah, kraliyet giysileri içinde Skype üzerinden ülkesini yönetiyor.

2. Part-time olarak krallık görevini sürdüren Bansah, aynı anda tam zamanlı bir tamirci olarak çalışıyor.

3. 67 yaşındaki Bansah'ın resmi kraliyet ünvanı "Kral Togbe Ngoryifia Cephas Kosi Bansah"; ancak o zamanının çoğunu yağlı tulumu içinde araba tamir ederek geçiriyor.

Gana'da büyüyen Bansah, kral ilan edilmesinin öncesinde, 1970 yılında Almanya'ya taşınmış. Doğu Gana'daki Togo sınırında bulunan Gbi'de Ewe halkının 300.000 üyesi yaşıyor.

4. Almanya'ya o zamanlar kral olan dedesi onun bir tamirci olarak eğitilmesini istediğinde taşınmış.

Bansah, orada okuduktan ve vatandaşlığa kabul edildikten sonra tamamen Almanya'ya yerleşip Ludwigshafen'de kendi oto tamir atölyesini açmış. 1987 yılına kadar huzurlu bir yaşam sürdükten sonra aldığı bir faksla hayatı değişmiş.

5. Hohoe kralı olan dedesi öldüğünde, Bansah'ın babası ve abisinin krallığın başına geçmeleri solak oldukları gerekçesiyle uygun görülmemiş; çünkü Ewe halkı sol elin "kirli" olduğuna inanıyor.

Bunun sonucunda krallık Bansah'a kalmış.

6. Bansah şu anda eşi Gabriele ve çocukları Carlo ve Katharina ile birlikte Ludwigshafen'de yaşıyor.

Halkını Skype üzerinden yöneten kral, yılın belirli zamanlarında Gana'yı ziyaret ediyor. Ülkesinde pek çok yardım kampanyasına öncülük eden Bansah, okul ve kadın hapishanesi yapılması için bağış topluyor.

İçki içmediğini dile getiren Bansah, kendi ürettiği Akosombo adındaki biranın gelirini kullanarak yardım kampanyaları düzenliyor.

7. Alman fotoğrafçı Christina Czybik, kralın evinde bir gün geçirerek ilginç hayatına bir göz atma fırsatı yakalamış.

Kral Bansah, oğlu Carlo, kızı Katharina ve eşi Gabriele ile.

8. 57 yaşındaki eşi Gabriele Bansah ile birlikte.

9. Atölyesinin duvarında, memleketi Gana'da okul yapılması için düzenlediği yardım kampanyasına ait bir poster bulunuyor.

10. 16 yıl önceki kraliyet düğününe yüzlerce insan katılmış.

11. Gana şu anda demokrasi ile yönetiliyor olmasına rağmen, geleneksel krallar halklarının koruyucusu olarak muazzam bir öneme sahip.

Fotoğrafçı Christina Czybik şöyle diyor: "Kültürlerin karşımı oldukça ilginç. Bansah bana Gana'daki insanların oldukça dindar olduklarını söyledi. Halkın çoğunluğu Hristiyan, ancak Voodoo dinine de mensup olan çok kişi var. Kral Bansah'ın oturma odasında üzerinde 'Michael Schumacher çabucak iyileşsin.' yazan el yapımı bir tabelanın da bulunduğu bir Voodoo köşesi bulunuyor. Bansah, Eylül'de Gana'ya birlikte seyahat edeceği heyete katılmamı teklif etti. Biletlerimi ayırttım bile."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
missbibliophile

Okulda benim sinifimda bir kiz vardi ve onun teyzesi yada halasi'da bir Afrikan krali ilen evliydi. Hatta ailece onun Afrika'daki krallik yapdiği bölgeyi ziyaret etmişlerdi...

menemen

adam part time krallık yapıyor anlatsam inanmazlar

canberk-yanikdere

Coming to America filmini izleyin oldukça güzel. Benzer hikayeler.

andy

ali-erdogan4

- Ya bakma benim burada yağ değiştirdiğime ben aslında bir kralım. - Yav he he. Ben de Zaire'nin Cumhurbaşkanıyım.

Görüş Bildir