Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Akrabalık İlişkileriyle İlgili Beyninizi Yakacak 5 Mantık Sorusu

 > -
Abone ol

Anneler, düğünlerdeki ve diğer akraba içi cemiyetlerdeki engin tecrübeleri nedeniyle akrabalık ilişkilerini saptamakta oldukça deneyimlidirler. Ancak bu sorular, onları bile zorlar muhtemelen. Bakalım siz, annelerinizin tecrübeleri olmadan ve sadece mantığınızı kullanarak bu karmaşıklığı çözebilecek misiniz....

1. Bir kadın, bir mezarın başında ağlıyor. Mezarda yatanın annesi, ağlayan kadının annesinin kayınvalidesi. Ağlayan kadın, mezarda yatanın nesidir?

Görümcesi
Yengesi
Yeğeni
Eltisi

2. Bir kadın ve bir adam tarlada çalışmaktadır. Yoldan geçen biri, adam ve kadınla muhabbet ederken 'Siz akraba mısınız?' diye sorar. Kadın da 'Bu adamın annesi, benim annemin kayınvalidesidir' der. Bu durumda tarladaki adam ve kadın birbirinin nesidir?

Baba - kız
Dayı - yeğen
Amca - yeğen
Kuzenler

3. Hasan, Onur'un halasının oğludur. Burcu, Onur'un karısı ve amcasının kızıdır. Zeynep ise Hasan'ın teyzesinin kızıdır. Bu durumda Burcu, Zeynep'in nesi olur?

Amcasının kızı
Dayısının kızı
Halasının kızı
Yengesi

4. Bir adam, duvarda asılı duran resme bakarak şunları söylüyor: "Ne erkek, ne de kız kardeşim var. Ama bu adamın babası, benim babamın ogludur." O halde resimdeki kişi, bu sözü söyleyenin nesidir?

Babası
Oğlu
Torunu
Amcası

5. Ahmet'in kaynanası, Mehmet'in kaynanasının annesi oluyorsa; Mehmet, Ahmet'in neyi oluyor?

Bacanağının oğlu
Bacanağının yeğeni
Baldızının damadı
Karısının kuzeni

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gulnur_22

beynim yandı ya !!!

zehra-aslan4

karıları kardeş olanlar birbirine bacanak der, bir erkek de karısının kız kardeşine baldız der, bir kadın da kocasının kız kardeşine görümce der. bu arada sorular bu kavramları bildikten sonra bebek işi bence

ku-zey

işaret ettiklerim dogrumu oluyor ne bisy anlamadım mk :D

ku-zey

ne bu simdi isaret ettiklerim dogru mu oluyor ??

orhan-cakir2

bu ne yaaa

Görüş Bildir