Görüş Bildir
Haberler
AKP'li Yönetici 'Barınamayan' Üniversitelileri Hedef Aldı: 'Ne Olduğu Belli Olmayan Çocuklar'

AKP'li Yönetici 'Barınamayan' Üniversitelileri Hedef Aldı: 'Ne Olduğu Belli Olmayan Çocuklar'

İzmit Belediye Meclisi AKP Grup Başkan Vekili Muharrem Tutuş, artan kira fiyatlarına tepki olarak 'Barınamıyoruz' hareketi başlatan üniversite öğrencileri için 'Ne olduğu belli olmayan çocuklar' ifadesini kullandı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

İzmit Belediyesi’nin kasım ayı meclis toplantısı yapıldı. Meclis toplantısında, üniversite öğrencilerinin yurt ve ev sorunlarına dikkat çekmek için yaptıkları “Barınamıyoruz” eylemleri de gündeme geldi.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, destek verdiği üniversite öğrencilerine Vadi İzmit Evleri’nden geçici ev sözü vermişti. İzmit Belediye Meclisi AKP Grup Başkan Vekili Muharrem Tutuş, Hürriyet’in bu sözünü gündeme getirdi. Yerel seçim öncesinde Hürriyet’in seçim çalışmalarına ilişkin yayınlanmış haberleri gösteren Tutuş, şunları söyledi:

“Şurada da seçimden önce, ‘bu kentin ekmeğini İzmit’in çocukları yiyecek.’ Seçimden önceki fotoğraflar bunlar. Şimdi, Cumhuriyet Parkı’nda ne olduğu belli olmayan çocuklara ev açmak için burada komisyonlara evrak gönderiyoruz. Önce bu çocuklara verin. Önce bu çocuklara verin.”

İşte o konuşma 🎥

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
6
3
1
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

"Her kasabaya bir üniversite açayım ama yeterince yurt açmayayım ki asalak emlak sahipleri ve paralel devlet oluşumu kovalayan özel yurtlar öğrencilerin kanı... Devamını Gör

Hazreti Deist

Gençler cemaatlerin kucağına düşsün ve beyinleri yıkansın diye bilerek böyle bir yurt politikası izliyorlar bence...

ReCeP

Adam yol yaptı yol yolu niye yaptı bu gençler rahat rahat yatsin diye