Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay'dan 'Açız' Diyen Vatandaşa 'Geber' Yanıtı

 > 
9.4bPAYLAŞIM

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcısı görevinde bulunda Nail Noğay, “Çocuklarımız aç, nasıl evde kalalım şimdi ben dilenmekten çöpten yiyecek toplamaktan geliyorum” diyen roman kadına Twitter’dan “Geber” yanıtını verdi. Bakanlık'tan yapılan açıklamada İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay görevden alındığı ve hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Euronews’un paylaştığı videoda, bir kadın “Şu anda çok mağdur durumdayım. Şimdi çocuklarım aç kalmasınlar diye dilenmekten geliyorum. Bana ne güzel diyorlar ki, ‘Çıkma, çıkma.’ Mecbur çıkacağım. Bir gelir olmayınca ne olacak? Mecbur kendimi dışarı atacağım. Şu anda ben dilenmekten geliyorum, kim bunu biliyor? Sadece ‘çıkma’ yapıyorlar. Gelsinler evimin halini görsünler,” sözleriyle içinde bulunduğu durumu anlattı.

İşte o görüntüler 🎥

Bu video bir hesaptan “Romanlardan ‘evde kal’ çağrılarına yanıt: Çocuklarımız aç, nasıl evde kalalım şimdi ben dilenmekten çöpten yiyecek toplamaktan geliyorum” denilerek paylaşıldı.

7 saat sonra paylaşımı sildi

Bu paylaşımı da İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcısı Nail Noğay alıntılayarak “Geber” ifadesiyle yeniden paylaştı.

Görev tanımı “Kreş ve Gündüz Bakımevleri ile Çocuk Kulüpleri Birimi” olan Noğay, yaklaşık 7 saat sonra, gelen tepkiler üzerine tweetini sildi.

Daha sonra ise hesap kapatıldı

Bakanlık konuyla ilgili açıklama yaptı: "Görevden alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştır"

İstanbul Valiliği: "Bu çirkin paylaşımı esefle kınıyoruz"

İstanbul Valisi Yerlikaya aileyi arayarak destek verdi

Sosyal medyada ise tepkiler çığ gibi büyüdü...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir