Görüş Bildir
Haberler
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde 5 Bin Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi: 'Kimsenin Kılı Kıpırdamıyor'

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde 5 Bin Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi: 'Kimsenin Kılı Kıpırdamıyor'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü binasında 5 bin uyuşturucu hap ele geçirildiğini belirterek 'Başka ülkede olsa yer yerinden oynardı, bizde kimsenin kılı kıpırdamıyor, konu en az zararla kapatılmak isteniyor” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sözcü gazetesinden Evren Demirdaş'ın haberine göreCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, koruma altındaki çocuk ve gençlerin güvenilerek teslim edildiği kurumda meydana gelen bu akıllara durgunluk verecek olayın Malatya'nın adının bir kez daha lekelenmesine sebep olduğunu söyledi.

Müdür yerinde duruyor

Müdür yerinde duruyor

Ağbaba, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'a; “Malatya İl Müdürlüğü binanızda 5 bin sentetik hap bulunması başlı başına bir skandalken, kurum müdürünün halen görevde kalması da skandalın bir başka yönüdür. Bakanlığınız tarafından özel şoförü uyuşturucu ticareti yapmaktan 31 Ekim 2021 tarihinde tutuklanan Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü'ne soruşturma açılmış mıdır?” sorusunu yöneltti.

İl müdürünün özel şoförü

İl müdürünün özel şoförü

CHP'li Ağbaba T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından cevaplandırılması isteğiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde “31 Ekim tarihinde Malatya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından torbacı olarak tabir edilen uyuşturucu sokak satıcılarına yönelik operasyon gerçekleştirildiği, yapılan çalışmalarda toplam 9 bin 300 adet sentetik ecza hap ele geçirildiği 9 bin 300 adet sentetik hapın yaklaşık 5 bin adetinin Malatya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün deposunda ele geçirildiği ortaya çıkmıştır.Operasyon ile ilgili gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan F.D isimli kişinin 2017 yılında Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde kamu işçisi olarak göreve başladığı,2018 tarihinden itibaren süresiz işçi kadrosundan teknisyen yardımcısı olarak atamasının yapıldığı, 01.04.2018 tarihinden itibaren  ise İl Müdürünün “Özel Şoförü” olarak görev yaptığı belirtilmektedir.” ifadelerine yer verdi.

Ağbaba'nın Bakan Yanık'a yönelttiği sorular şu şekilde:

Ağbaba'nın Bakan Yanık'a yönelttiği sorular şu şekilde:

1-Malatya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün deposunda 5 bin adet sentetik hap ele geçirilmesi bakanlığınız tarafından nasıl değerlendirilmektedir?

2-Bakanlığınızın kurum binaları uyuşturucu deposu olarak kullanılırken bugüne kadar konuyla ilgili hangi işlemler yapılmıştır?

3- Konuyla ilgili yerel basında haberlerin çıkmasının üzerinden 2 hafta geçtikten sonra  Malatya Valiliği tarafından açıklama yapılarak olay doğrulanmıştır. Operasyon sonrası İl Müdürünüzün ve Bakanlığınızın günlerdir sessiz kalmasının sebebi nedir?

4-Malatya İl Müdürünün özel şoförü olduğu belirtilen F.K'nın bu hapları korumanız altındaki çocuklara veya gençlere içirdiği veya sattırdığı yönündeki dehşet verici iddialarla ilgili hangi araştırmalar yapılmıştır?

5-Kurum personeli  İl Müdürünün özel şoförlüğünü yapmaktan faydalanarak söz konusu araçlarla uyuşturucu hap ticareti yaptığı, polis noktalarını rahatlıkla geçebildiği, satabilmek ve dağıtımını yapabilmek için söz konusu kurum araçlarını kullandığı iddiaları doğru mudur?

6-Malatya İl Müdürlüğü binasında 5 bin sentetik hap bulunması başlı başına bir skandalken, kurum müdürünün halen görevde kalması da skandalın bir başka yönüdür. Bakanlığınız tarafından özel şoförü uyuşturucu ticareti yapmaktan 31 Ekim 2021 tarihinde tutuklanan Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü'yle soruşturma açılmış mıdır?

7-Bakanlığınız bünyesindeki bir idareciyle ilgili işlem yapılması için daha ne yapması gerekmektedir?

Bakanlık konuyla ilgili olarak açıklama yaptı. Açıklamada şu bilgiler verildi:

Bakanlık konuyla ilgili olarak açıklama yaptı. Açıklamada şu bilgiler verildi:

'Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 30 Kasım'da F.D. isimli şahsın ikametinde yapılan aramada yeşil reçeteye tabii uyuşturucu ve uyarıcı özelliği olan hap ele geçirilip, şahıs gözaltına alındığı hatırlatılırken, ayrıca yapılan sorgulamada İl Müdürlüğü bodrum katında aynı özelliklere sahip uyuşturucu ve uyarıcı maddeleri sakladığı beyanı üzerine yapılan aramada söz konusu maddelere de el konuldu.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
24
10
3
1
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ukela

Saçma bir çıkış olmuş , bariz ki bu bir bireysel suç ve adam yakalanıp ceza yemiş. Kurum'un yapabileceği ve yapması gereken Emniyet'le iş birliği ve kişinin ... Devamını Gör

Ece Özge Çetin

Ben asla bireysel bir suç olduğuna inanmıyorum. Aksine Türkiye'nin en büyük uyuşturucu mafyasının da zaten devlet içinde yapılandığı kanaatindeyim. Bunlar da... Devamını Gör

Halil Değerli

"Baştaki " hocası ne yapıyorsa. . ..... Cemaat onun daha fazlasını yapıyor ..... 🤪😡😠

Barney

e zaten ülkeye tonlarcasını sokan bunlar değil mi? o kadar mal ne olacak işte kurumlarda satılıyo tabi. koca ülke hapçı oldu. bari paradan biraz bize de dağı... Devamını Gör