Görüş Bildir
Haberler
Aile Bakanı Yanık, Enes'in Ölümünü 'İletişim Problemi' Olarak Açıkladı

Aile Bakanı Yanık, Enes'in Ölümünü 'İletişim Problemi' Olarak Açıkladı

Aile Bakanı Yanık, üniversite öğrencisi Enes Kara'nın ölümünü, cemaat ve tarikatlardan söz etmeden İletişim problemi' ile açıklamaya çalıştı. Dilara Yıldız’ın öldürülmesiyle ilgili de “Kadınların daha dikkatli olması gerektiği” yorumunu yaptı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Elazığ’da kaldığı cemaat yurdunda gördüğü baskıları, gelecek kaygısını anlatan ve yaşamına son veren Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın ölümünün ardından tepkiler sürüyor. Yurttaşlar, ‘cemaat ve tarikatların kapatılmasını’ isterken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ailesinin zoruyla kaldığı Nur Cemaati’ne ait olduğu belirtilen yurttaki baskıdan şikâyet eden Enes Kara’nın ölümüyle ilgili konuştu. 

BirGün'den Mustafa Bildircin'in haberine göre, 75’inci Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gazetecilerle bir araya gelen Bakan Yanık, Enes Kara’nın ölümüyle ilgili konuşurken cemaat ve tarikatlara değinmedi. Enes’in aile bağlarına dikkat çeken Yanık, “Tipik bir iletişimsizlik sıkıntısını görüyoruz” dedi.

"Öykünmeden endişe ettim"

"Öykünmeden endişe ettim"

Enes’in, “Çok yetenekli bir genç” olduğunu ifade eden Yanık, “Çok üzgünüm. Orada şuna dikkat etmemiz lazım. Gençlerimiz ya da herhangi bir birey için intiharın bir sorun çözme biçimi olmadığını altını çizerek ifade etmemiz lazım. Bizim çalışmalarımız maalesef intiharın örneksenen bir davranış biçimi olduğunu da gösteriyor. O yüzden Enes Kara’nın vefatından sonra onunla ilgili yapılan yorumlara bakınca açıkçası bir ‘Öykünme tetiklemesi yapar mı?’ diye endişe etmedim değil” ifadelerini kullandı.

"Kadınlar daha dikkatli olmalı"

"Kadınlar daha dikkatli olmalı"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Yanık, Avukat Dilara Yıldız’ın eski nişanlısı tarafından öldürülmesine yönelik de değerlendirmelerde bulundu. Yıldız’ın katile ilişkin uzaklaştırma kararı olduğunu belirten Bakan Yanık, şunları söyledi: 

“Taraflar bir araya gelirken, özellikle kadınlar açısından bir parça daha dikkatli olmaları gerektiğini düşünüyorum. O yüzden kadınların özellikle kendilerine uzaklaştırma kararı almaya mecbur kılacak kadar tehdit eden bir süreçte daha dikkatli olmaları gerekiyor.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
47
46
6
3
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
hipotalamus

Kapkaçın çok yaşandığı dönemde evimin önünde 3 bıçaklı saldırganın gaspına maruz kalmış 15 gün hastahane'de yatmıştım. Polise "nasıl korunacağız bunlardan, n... Devamını Gör

gül endam

1) Dilara Yıldız daha önce suç duyurusunda bulunmuş. 2) Enes'in adını artık ağzınıza almayın

gül endam

Yani Dilara yapabileceği her şeyi yaptı ama siz yapmanız gerekeni yapmadınız

Pickle Rick

Suçlu her zamanki gibi mağdurlar.

Emre Aksoy

Suçlunun, artık kendini savunma imkanı olmayan, ölüler olduğu ülke.