Aile Bakanı Selçuk'tan 'Nafaka' Açıklaması: 'Hedefimiz Bu Soruna Kalıcı Bir Çözüm Bulmak'

 > -
Abone ol

Geçtiğimiz yıl da gündeme gelen 'süresiz' nafaka konusunda yeni bir açıklama geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Nafaka sürelerinin sınırlandırılmasına ilişkin, "Hedefimiz yeni mağduriyetler yaratmadan bu soruna sağlıklı ve kalıcı bir çözüm bulmak." dedi.

AA'da yer alan habere göre, her yıl mart ayında Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezinde düzenlenen BM Kadının Statüsü Komitesi oturumlarının bu yılki toplantılarına katılan Selçuk, açıklamalarda bulundu.

"Temel arzumuz da boşanmaların hiç olmaması" 🎥

Bakan Selçuk, nafaka sürelerinin sınırlandırılması tartışmalarına ilişkin ise şu değerlendirmede bulundu:

''Bizim için önemli olan, bakanlık olarak aslında en büyük gayemiz, ailenin sağlıklı bir şekilde korunması ve sağlıklı bir aile ortamında geleceğe öz güvenle bakan çocuklarımızı yetiştirebilmek. Temel arzumuz da boşanmaların hiç olmaması. Tabii ki bazı durumlarda boşanmalar gerçekleşebiliyor ve bu boşanmalar gerçekleştiği zaman da hiçbir tarafı mağdur etmeyecek şekilde bir çözüm bulunması taraftarıyız."

"Bu süreci hükümet olarak büyük bir hassasiyetle izlemeye devam ediyoruz"

Bakan Selçuk ayrıca, "Mevcut sistemde yaşanan bazı sıkıntıların dile getirilmesi üzerine biz Adalet Bakanlığımızla beraber bir çalıştay gerçekleştirdik ve bu konuya dair sivil toplum kuruluşlarını, akademisyenleri ve aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarındaki arkadaşları çağırdık. Biz bu süreci hükümet olarak büyük bir hassasiyetle izlemeye devam ediyoruz. Tüm tarafların da görüşlerini alarak gerek akademisyenler olsun gerek STK ile iletişim halinde yürütüyoruz bu süreci. Hedefimiz yeni mağduriyetler yaratmadan bu soruna sağlıklı ve kalıcı bir çözüm bulmak. Adalet Bakanlığımızla bu anlamda çalışmalarımız sürmekte.'' ifadelerini kullandı.

Konu ilk olarak geçtiğim yıl nisan ayında gündeme gelmişti 👇

'Süresiz' İbaresi Kaldırılacak: Yoksulluk Nafakasına 5 Yıl Sınırı Geliyor - onedio.com
'Süresiz' İbaresi Kaldırılacak: Yoksulluk Nafakasına 5 Yıl Sınırı Geliyor - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir