Ahmet Hakan'dan Denizli Valisi Atik'e Tavsiyeler: 'Öfke Kontrolü, Kompozisyon, Dönercilik ve Türkçe Kursuna Gitmeli'

 > 
5PAYLAŞIM

Ahmet Hakan, döner ustasıyla diyalogu tepki çeken ve özür metnindeki imla hatalarıyla gündeme gelen Denizli Valisi Ali Fuat Atik'e öfke kontrolü, kompozisyon, dönercilik ve Türkçe imla kursuna gitmeli tavsiyesinde bulundu.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Denizli Valisi Ali Fuat Atik'i eleştirdiği bugünkü yazısında "Denizli Valisi’ne acilen şu kurslara gitmesini hararetle tavsiye ediyorum: Öfke kontrolü kursu. 'Ben valiyim. Döner ustası beni nasıl tanımaz? Kapısına koskoca vali gelmiş. Nasıl olur da hiç takmaz' diye düşünerek... Dükkânın kapısına kilit vurdurmamayı öğrenmek için böyle bir kursa gitmesi şart" ifadelerini kullandı.

"Kompozisyon kursuna gitmeli"

Hakan ayrıca, "Türkçe imla kursu. Ayrı yazılması gereken -de’lerin ayrı yazılmasını öğrenmeli Vali Bey... Ayrıca virgüllerin ve noktaların yerleri meselesini de çözmeli. 'Yazılı açıklamaları ben yapmıyorum, ekibim yapıyor' diyorsa... O zaman da ekibini bu kursa yollamalı. Kompozisyon kursuna gitmeli. Öznesi, yüklemi belli cümle kurmayı öğrenmek için... Yazarak kendini iyi ifade edebilme yeteneğini kazanmak için... Cümleleri uzatarak içinden çıkılmaz hale getirmemek için... Böyle bir kursa gitmesi şart. Bu konuda da sorumluluğu ekibine atıyorsa... Bu kursa da ekibini yollamalı" dedi.

"O döner yanar mı, yanmaz mı?"

Hakan yazısında şunları kaydetti: 

"Vali Bey, teftiş sırasında tezgâhta çalışan döner ustası arkadaşa, 'Senin niye eldivenin yok' diye çıkışıyor. Mevzuat bu konuda ne diyor acaba? Döner ustası, eldiven takmalı mı? Bir de döner ustası, bir an bile olsa döneri çevirmeyi bırakırsa... O döner yanar mı, yanmaz mı? Kısacası Vali Bey’in bu soruların cevabını öğrenmek için bir döner kursu görmesi de şart gibi."

Ne olmuştu?

Dönerciye Sinirlenip 'İşletmeyi Kapatın' Talimatı Veren, Ardından İmla Hatalarıyla Dolu Özür Açıklaması Yapan Vali Gündemde - onedio.com
Dönerciye Sinirlenip 'İşletmeyi Kapatın' Talimatı Veren, Ardından İmla Hatalarıyla Dolu Özür Açıklaması Yapan Vali Gündemde - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir