Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aday Olmadan Muhtar Seçildi: 'Köylümün Güvenini Boşa Çıkarmayacağım' Dedi

 > 
110PAYLAŞIM

31 Mart seçimleri geride kalırken Kütahya'nın Hisarcık ilçesine bağlı Aşağı Yoncaağaç köyünde ilginç bir olay basına yansıdı. 3 dönem boyunca muhtarlık yapan İhsan Pektaş, bu seçimlerde dinlenmek istediği gerekçesiyle aday olmadı. Sandıkların açılmasıyla beraber, seçmenlerin el yazısıyla Pektaş'ın adını yazarak oy verdiği ortaya çıktı. Pektaş, adaylığını koymadığı halde 4. sefer muhtar seçildi. Yaşanan olay için de, "Aday olmamıştım ama sandıktan birinci çıktım, göreve sırtımı dönemem" dedi.

Seçmenlerin adını yazarak oy verdiği ortaya çıktı.

Evli ve 2 çocuk babası olan İhsan Pektaş, Hisarcık ilçesine bağlı Aşağı Yoncaağaç köyünde 3 dönem boyunca muhtarlık yaptı. Son seçimlere ise, 'dinlenmek' istediğini belirterek adaylığını koymadı. Pektaş'ın adaylığını koymaması üzerine muhtarlık seçimlerine 4 isim aday oldu. Sandıkların açılmasıyla beraber, seçmenlerin kağıtlara İhsan Pektaş'ın adını yazdığı ve Pektaş'a oy verdiği ortaya çıktı.

Aday olmadığı halde herkesten çok oy aldı.

DHA'nın aktardığına göre, 430 nüfuslu köyde aday olmayan Pektaş'a 116 oy çıkarken, aday olanlardan Şerif Kayış'a 93, Mustafa Pektaş'a 55, Ahmet Aygün'e 35 ve Mehmet Varol'a da 11 oy çıktı. Muhtarlık seçimlerinde resmi adaylık başvuru sistemi olmadığından dolayı da Pektaş, yapılan seçimlerde yeniden muhtar seçildi.

"Muhtarlık görevine devam edeceğim"

Yaşanan olaya kendisinin de hayli şaşkın olduğunu söyleyen Pektaş, dinlenmek için bu seçimde aday olmak istemediğini köylülere söylediğini ve köylülerin yoğun bir taleple kendisini istediklerini belirttiklerini ifade etti. 

Pektaş, "Ben 3 dönemdir köyde muhtarlık yaptım. Bu dönem dinlenmek istediğim için aday olmayacağımı söyledim. Köylüler yoğun olarak aday olmamı istediler ama ben adaylık düşünmediğimi söyledim. Seçim sonuçları açıklandığında sandıktan birinci çıktığımı söylediler. Ben de çok şaşırdım, herkes adımı kağıtlara yazıp beni seçti. Bu nedenle muhtarlık görevine devam edeceğim. Köylümün bana güvenini boşa çıkarmamak için muhtarlık görevini şimdi daha büyük bir azimle sürdüreceğim" ifadelerini kullanarak göreve hazırım mesajı verdi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir