Adana’da Cinsel Saldırıya Uğrayan 3 Yaşındaki Çocuk Hakkında Aile Bakanlığı’ndan Açıklama

 > -

Adana'da sokak düğünü sırasında cinsel saldırıya uğrayan 3 yaşındaki çocuk için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada 'Böylesi müessif olaylar, toplumda inanç ve değerlerin güçlü kılınmasının ne kadar önemli olduğunu ortaya koyması bakımından da anlamlı ve ibretliktir.' ifadelerine yer verildi.

10 gün önce yaşanan cinsel saldırı olayına karşı sosyal medyadan büyük tepki yükselmişti.

Adana'da Bir Sapık, Üç Yaşındaki Çocuğa Tecavüze Kalkıştı! Sosyal Medya Haykırıyor: #TecavüzeKarşıYasaİstiyoruz - onedio.com
Adana'da Bir Sapık, Üç Yaşındaki Çocuğa Tecavüze Kalkıştı! Sosyal Medya Haykırıyor: #TecavüzeKarşıYasaİstiyoruz - onedio.com

İğrenç hadise ile ilgili Aile Bakanlığı da Twitter'dan bir açıklama yayınladı.

Açıklamada 'insanlık dışı bu olayı anlayabilmemiz bile mümkün değil' denildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Kadim değerleriyle dünyaya örnek olan bir millet olarak, insanlık dışı bu olayı anlayabilmemiz bile mümkün değil. Aziz Milletimizin her bir ferdini dehşete düşüren bu menfur olay hepimizi ve toplum vicdanını derinden yaralamıştır. Menfur olayın meydana geldiği andan itibaren, sağlık, adalet ve diğer ilgili makamlarla birlikte gereken tüm işlemler yapılmıştır. Bakanlık olarak adli süreci yakından takip ediyoruz. Çocuğumuz, Bakanlığımız ekiplerinin yakın takibinde ailesi ile birlikte evindedir. Çocuğumuz ve ailesine Bakanlığımızın uzman psikologları ve sosyal çalışmacıları tarafından gereken her türlü destek sağlamaktadır.

Böylesi müessif olaylar, toplumda inanç ve değerlerin güçlü kılınmasının ne kadar önemli olduğunu ortaya koyması bakımından da anlamlı ve ibretliktir. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için, devlet, sivil toplum kuruluşları ve toplumumuzun her ferdi olarak dayanışma içerisinde olmaya devam edeceğiz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir