Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kıskançlığın Olmadığı Yerde Aşkın da Olmadığının 19 Maddede Açıklaması

 > -

Bizlere her zaman kusursuz bir ilişkiye sahip olmamız gerektiği söylenir. Eğer gerçek bir aşk varsa ortada, o halde hiçbir sorun olmayacakmış gibi düşünürüz istemsizce. Fakat durum gerçekten böyle mi? Acısız ve saf mutlulukla dolu bir aşk var mı? Hiç sanmıyorum. 

Doğamız gereği acıya ve acıyla birlikte su yüzüne çıkan tutkulu aşka ihtiyaç duyarız. Bizler kıskanıyoruz, çünkü seviyoruz. Böylece sahip olduğumuz duygunun değerini ve bize özgülüğünü de daha iyi hissedebiliyoruz. 

Küçük anlaşmazlıkların karşınızdaki insana duyduğunuz aşkı asla etkilememesi gerektiğini, bununla birlikte tadında kıskançlığın sizi daha sağlam bir ilişkiye sürükleyeceğini salık veriyorum. Acı çekin, eğer seviyorsanız. Böylesi güzel.

Kaynak: http://elitedaily.com/dating/real-man-do...

1. Kıskançlığın olmadığı bir aşk, aşk değildir.

Birçoğumuz kıskançlığı negatif bir özellikmiş gibi düşünsek de, aslında sevdiğimiz birini kıskanmamanın imkansız olduğunu da biliriz.

2. Aslında kıskançlık olmadan kendinizi aşkın güçlü ve sürükleyici denizinde hissetmek imkansızdır.

Kıskançlığımız her zaman sevdiğimiz kişiye karşı olmasa da (çünkü bazen sevdiğimiz kişiyle flört etmeye çalışan kişileri de kıskanırız), her koşul altında asıl korkumuz aşık olduğumuz kişiyi kaybetmektir. Bu korku bize aşkımızın ne kadar güçlü olduğunu ve karşımızdaki insanı ne kadar sevdiğimizi hatırlatır. İşte bu korku sayesinde hayatımızın onsuz hiçbir anlamı olmayacağını hissederiz.

3. Açıkcası bunun anlamı şu: Gerçekten tutkulu bir aşka sahip olduğumuzu hissedebilmek için işin içine biraz da acı hissinin girmesi gerekiyor.

4. Hiçbir ilişki başından itibaren mükemmel olamaz çünkü mükemmel olan hiçbir ilişki hayatımız boyunca sürmez.

Bize hayatımız boyunca acı çekmekten uzak durmamız söylenir. Ne olursa olsun, acıdan uzak durmalısın denir, özellikle iş yetişkin biriyle olan ilişkimize geldiğinde. Fakat herkes farketmiştir, dünya üzerinde tamamen mükemmel giden ve hiç bir problemin olmadığı aşk ilişkisi yoktur. Mümkün değildir böylesi. Aşk varsa acı da vardır.

5. Aşk ilişkilerinde acı çekmekten kaçamayız çünkü acının her saniyesi, bize karşımızdaki insanı ne kadar sevdiğimizi hatırlatır.

Birini sevmek nedir? Birine ihtiyaç duymak? Birşeylerin hayatınızda sizi zorluyor olduğu hissi nasıldır? Aşık olduğunuz kişi sizden uzaktayken nasıl var olabilirsiniz? Olamazsınız. İşte hasret duygusu böyle ortaya çıkar.

6. Aşık olduğunuz kişiye duyduğunuz hasret aslında gerçek anlamıyla romantik aşktır.

İnsanlık tarihi boyunca sürekli peşinden koşulmuş ve arzulanmış aşk acısı, size aşık olduğunuzu hissettirecek yegane şeydir.

7. Eğer gerçekten aşıksanız, o ilişkide acı çekmekten kaçamazsınız.

O yüzden acıdan kaçınmak gibi bir çabaya da ihtiyaç duymamalısınız. İnsanlar ilişkilerinde bazen büyük emekler sarfederek birbirlerini mutlu etmeye ve ilişkileri çok harikaymış izlenimi vermeye çalışırlar. Bu tip ilişkilerin ömrü de kısa olur çünkü aşk ortadan kayboluverir.

8. Ama bile bile acı çekmeye çalışmak ahmaklıktır.

Bazen bunun için en aptalca şeylerden biri yapılır; Aşık olduğunuz insanı kıskandırmaya çalışmak. Kıskanç bir kişinin öfkesi hiçbir şeye benzemez, az biraz acı belki de sağlıklı olabilir ama eğer birini kıskandırırsanız 'az biraz acı'dan çok daha fazlası sizi bekliyor demektir.

9. İlişkiler zaten kendi başlarına oldukça zordur.

Bir ilişkide size acı çektirecek onlarca şey zaten var ve işte bu yüzden ekstra sorun yaratıp karşılıklı acı çekmek için birini kıskandırmanıza hiç gerek yok. Beni yanlış anlamayın, tadında kıskançlık bir ilişkinin çok ama çok uzun yıllar sürmesini sağlayabilir fakat birini zorla kıskandırmaya çalışmak bu büyüyü bozar.

10. Bize hep ilişkilerin kusursuz olması gerektiği söylenmiştir ve bu yüzden yaşadığımız ilk anlaşmazlıktan sonra ilişkiyi bitirmeyi düşünebiliyoruz.

Kendi kendimize 'bu kadar zor olmak zorunda mı?' diye soruyoruz ve aslında ufak bir çabayla çok daha mükemmel bir hala gelebilecek bir ilişkiden kaçıp gidiyoruz.

11. Bizler bu peri masalının içerisine bırakılmış canlılarız ve aşk burada bir yerlerde.

Ardından gelen onlarca küçük mutluluk ve acı birikerek bizim sevgi bağımızı oluşturacak ve en sonunda da bu peri masalına uygun olarak 'mutlu son' bizim olacak.

12. İlişkiler sürekli eğlence ve mutluluktan oluşmaz. Hayatta hiçbir şey 'sürekli' bir şeyden oluşmaz.

İnsanın doğası gereği, sürekli iyi deneyimlerle hayatımızı sürdüremeyiz. Acıya ihtiyacımız var, iyi günlerin ne kadar iyi olduğunu hatırlamak için acıya ihtiyacımız var.

13. Gerçek bir aşık, sevdiği insanı bile bile kıskandırmaz. Fakat sevdiği insan onu yine de kıskanır, ilişkinin doğası gereği.

Bu hissiyat hayatınızdaki en unutulmaz ve zevkle hatırladığınız bir his olarak yerleşecek içinize.

14. İstemsizce gelişen tadında kıskançlık bir ilişki için olmazsa olmazdır.

Diğer insanların da birlikte olduğunuz kişiyi arzuladığını hissederek kıskançlık duymak, ilişkinize ve partnerinize olan bağlılığınızı arttırır.

15. Kadınlar birlikte oldukları erkeklerin ne kadar iyi olduğunu bilir ve başka hiçbir kadının ona yaklaşmasını istemez.

16. Aynı şekilde erkekler de birlikte oldukları kadının güzelliğinden başka hiç kimsenin faydalanmasını istemez.

Bunun adı sağlıklı kıskançlıktır ve sağlıklı kıskançlık, sağlıklı bir ilişkinin en önemli detaylarından bir tanesidir.

17. En arzulanası kadın, birlikte olduğu erkeği bile bile kıskandırmaya çalışmayan ve doğal olarak gerçekleşen dozunda kıskançlıklara anlayışlı tepkiler veren kadındır.

18. En arzulanası erkek, dünyadaki diğer tüm kadınların, birlikte olduğu kadını kıskanmasını sağlayan erkektir.

Eğer bir kadın sizin konumunuzda olmak istiyorsa, o zaman sağlıklı ve değerli bir ilişkiye sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz. Erkeğin görevi diğer tüm kadınları ona sahip olmadıkları için pişman edecek davranışlar sergileyerek birlikte olduğu kadını mutlu etmektir.

19. Zaten gerisi aşktır, sevgidir...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

ünlü düşünür serdar ortaç ne demiş ''karımın arzulandığını düşünmek hoşuma gider. Çünkü sen sadece bakarsın. Ama ben dokunabilirim, öpebilirim vs vs.'' ya da öyle bi şeydi işte. adam aşmış, özgüven tavan :)

burak-w

#18 he oldu ondan sonra bütün kadınların laneti üzerimize olsun... :D

gurkan_arslan

Ben katılmıyorum bu galerideki sözlere. İlişkide kıskançlık ancak karşı tarafın istemesiyle davranış halini almalı. Olgun,toplumun dayattıklarından sıyrılmış,önce kendisine sonra partnerine güvenen insan kıskanmaz zaten. Kısaca aşıksan ve karşındaki kişi kıskanılmayı istiyorsa,onu sevdiğin için ufak tefek kıskançlıklarla onu mutlu edebilirsin ama en ideal ilişki bu tarz şeylerin kafaya takılmadığı olgun bir ilişkidir.

palermolu

Ben de aslında çok kiskancimdir ama hiç caktirmam karşı tarafa , fakat bundan sonra çaktıracam ; kıskançlığı hep eziklik gibi bir şey olarak düşünmüştüm

mrs.president

herkes bir cemal sureya herkes bi yildiz tilbe, editor biraz zorlama ve copy-paste olmus peri masali falan

Başlıklar

Aşkaşkkadınlar
Görüş Bildir