Acayip Bilgiler Kuşağı: Beyninizi Doğalgaz Bedavaymışcasına Isıtacak Muhtemelen Duymadığınız 15 İlginç Gerçek

-
Abone ol

Gelin haftalık olarak garip bilgiler paylaştığımız "Acayip Bilgiler Kuşağı" içeriğimiz, bu hafta bizlere neler öğretecekmiş bakalım...

Kaynak: https://www.kickassfacts.com/fact-of-the...

Geçen haftaki içeriğimize de göz atmayı unutmayın!

Acayip Bilgiler Kuşağı: Size Bir Güzel Beyin Mıncıklaması Yaşatacak Muhtemelen Hiç Duymadığınız 15 Şaşırtıcı Gerçek - onedio.com
Acayip Bilgiler Kuşağı: Size Bir Güzel Beyin Mıncıklaması Yaşatacak Muhtemelen Hiç Duymadığınız 15 Şaşırtıcı Gerçek - onedio.com

1. 270 kiloluk bir ahtapot, 25 sent boyutundaki bir aralığa sığabilir.

2. iPhone'un ilk dizaynı 1983 yılında yapılmış, tablete bağlı bir telefondu.

3. 11 Eylül 2001'de yaşanan İkiz Kuleler olayının üzerine, Gizli Servis tüm ABD başkanlık limuzinlerini görevlerinin sona ermesinin ardından parçalamaya başlamıştır.

www.newsmax.com

4. Hayatta kalan en eski fantastik roman M.S. 2. yüzyılda Roma Suriyesi'nde yazılmıştır ve bu romanda kaşifler aya uçar ve gezegenler arası savaş yaşanır, okyanusun ötesinde bir kıta keşfedilir.

5. Prince ilk albümündeki tüm seslendirmeleri kendisi yapmış, tüm enstrümanları kendisi çalmıştır.

6. 2002'de Mekke'deki bir kız okulunda yaşanan yangında 15 kız hayatını kaybetmişti. Daha sonra bu ölümlerin nedeni "dini polisin" üstünde "uygun kıyafetler" olmayan kızların binadan çıkmasını önlemesine bağlayanlar olmuştu.

7. Will Smith, Muhammed Ali'nin hikayesini mahveden kişi olmak istemediği için, 8 yıl boyunca bu rolü reddetmiştir.

8. Japonya'daki otomatların sayısı Yeni Zelanda nüfusundan fazladır.

9. Sidney Senfoni Orkestrası'nın 2000 Olimpiyatları performansı, önceden Melbourne Senfoni Orkestrası tarafından kaydedilmişti.

10. Ainhum isimli hastalıkta, hastaların ayak parmağı durup dururken birkaç gün içinde düşer ve doktorlar bunun neden olduğunu bilemezler.

11. Bazı tahminlere göre patatesin Amerika'nın keşfinden sonra Eski Dünya'da yayılması, 1700-1900 yılları arasındaki nüfus artışının çeyreğinin ve kentleşmenin nedenidir.

12. NASA'nın binalarına kimi zaman geceleri çitleri aşıp timsahlar girer. Bu, kurum için büyük bir sorundur.

13. Brezilya'da bir doktor, hırsızların duvardan atlayıp eşyalarını sürekli çalmasına dayanamaz hale gelince, evinin duvarına bir düzine HIV pozitif kan bulunan şırınga yapıştırmış ve "İzinsiz giriş yasaktır, HIV pozitif kanlı duvar" şeklinde bir tabela asmıştır.

14. 2015'te Kuzey İrlanda'daki bir gösteri sırasında, polis dondurma arabasının müziklerini kullanarak sinirli genç göstericileri sakinleştirmiştir.

15. Bir dergide insan gözünün belli kırmızı yeşil desenleri hatırlamakta zorlandığını okumasının üzerine Wes Craven, Freddy Krueger'in meşhur çizgili kazağını tasarlamıştır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birinci-tekil-birey

transleyt katliamı :)

muhalif-kursad-zafer

#5 Prince hayâlimi yaşamış..

hufington

Hey Adamım, "çeyreklik" de neyin nesi? Bu ne bicim tercumeli kopyala yapistir? Brooklyn'de miyiz?

arsin

Çeviri çok kötü kusura bakma editor

fuat-tombul

16. Ggle translt kullanarak yapılan çeviriler, sonradan o dili bilen biri tarafından düzeltilmezse anlamsız çarpık cümleler oluşmasına neden olabilir.

Görüş Bildir