Abdi İbrahim, Koronavirüs Tedavisinde Olumlu Sonuç Veren İlacı, Yıl Sonuna Kadar Bakanlığa Ücretsiz Bağışlayacağını Duyurdu

 > 
1.5bPAYLAŞIM

Abdi İbrahim, yeni tip koronavirüs (kovid-19) tedavisinde olumlu netice verdiğini gözlemlediği bir ilacının ilk parti üretimini gerçekleştirdiğini duyurdu. 

Şirket, yıl sonuna kadar üretecekleri tüm ilaçları Sağlık Bakanlığı'na bağışlayacağını açıkladı. 

Abdi İbrahim, kovid-19 tedavisinde olumlu netice verdiği gözlemlenen ilacının ilk parti üretimini gerçekleştirerek Sağlık Bakanlığı'na teslim ettiğini duyurdu.

Şirket, İstanbul’daki tesislerinde Nisan ayı içinde üreteceği 1 milyon 600 bin tablet ve ilacın yıl sonuna kadar yapılacak tüm üretimini de Bakanlığa bağışlayacak. Etken maddesi klorokin fosfat olan ilacın sıtma tedavisinde kullanıldığı aktarıldı.

Gelişme, Abdi İbrahim tarafından böyle duyuruldu 📌

'Tüm dünyayı etkileyen koronavirüsünü yenmek için çalışmaya devam ediyoruz'

'COVID-19'un tedavi protokolünde yer alan bir ilaç'

Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, konuyla ilgili “COVID-19’un tedavi protokolünde yer alan ilacın halihazırda Türkiye’deki tek yerli üreticisi olarak, tüm dünyada çok yüksek talep artışı ile karşı karşıya olan ham maddeyi Dışişleri Bakanlığımız ve Ticaret Bakanlığımızın sahada bize verdiği destek ile derhal tedarik ederek ilk parti üretimini gerçekleştirdik ve Sağlık Bakanlığımıza teslim ettik. Bu ilacın yıl sonuna kadar yapacağımız tüm üretimini bağış yoluyla Türk tıbbının hizmetine sunacağız” dedi.

Yaşanan gelişme, sosyal medyanın da gündemindeydi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir