Görüş Bildir
Haberler
ABD'den Normalleşme Adımı: Aşı Olanlara Maske Zorunluluğu Kalkıyor

ABD'den Normalleşme Adımı: Aşı Olanlara Maske Zorunluluğu Kalkıyor

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), Amerika’da tamamen aşılanmış kişilerin dışarıda maske takmalarına gerek olmadığını ve çoğu iç mekanda maske takmayabileceklerini açıkladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

VOA'nın bildirdiğine göre CDC ayrıca, tamamen aşılanmış kişilerin çoğu yerde sosyal mesafe kurallarına uymalarına gerek olmayacağını belirtti. 

Ancak uçak ve trenlerde, havalimanlarında, toplu taşıma merkezlerinde ve hastaneler ve doktor muayenehaneleri gibi yerlerde maske takılması tavsiyesi sürüyor.

CDC, tamamen aşılanmış kişilerin federal, eyalet, yerel, kabile veya bölge yasalarının gerektirdiği yerlerde yine de maske takması gerekeceğini de hatırlattı

Amerika’da nüfusun yüzde 46,4’ü en az bir doz aşı oldu

Amerika’da nüfusun yüzde 46,4’ü en az bir doz aşı oldu

Vaka sayısının 33 milyonu bulduğu, can kaybınınsa 583 bini aştığı Amerika’da, koronavirüse karşı aşılama yarışı sürüyor. 

CDC’nin son verilerine göre Amerika’da en az bir doz aşısını olanların nüfusa oranı yüzde 46,4’ü bulmuş durumda. 

Tamamen aşılananların oranı da yüzde 35,4. CDC’ye göre 154 milyona yakın Amerikalı ilk doz aşısını yaptırdı, tamamen aşılanmış olanların sayısı 117 milyonu geçti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
3
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
inci küpeli

Lütfen artık maske kalksın. Sadece kapalı mekanlarda olsun .... dicem ama burası Türkiye. metre kare başı bir adam. nufus fazla ve nufusun çoğunluğu toplu ye... Devamını Gör

Nini Sza

bu haberi bi kac ay once de gormustum ben. ısıtıp ısıtıp önümüze koymayın