Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Terk Edilmiş KFC'den Yatak Odasına: ABD'den Meksika'ya Uzanan 'Uyuşturucu Tüneli' Keşfedildi

 > -

ABD'nin Arizona eyaletinde faâl olmayan bir KFC şubesinde gizli tünel keşfedildi. Yetkililer Meksika'ya kadar uzanan ve 180 metre uzunluğunda olan tünelin uyuşturucu kaçırmak için kullanıldığını aktardı. 

Uyuşturucu kaçırmak için kazılan tünel 6.7 metre derinliğinde.

Uyuşturucu ticareti yapmak için kazılan gizli tünelde, birkaç paket metamfetamin, kokain, eroin ve ameliyatlarda kullanılan bir tür anestezik ilaç olan alfentanil ele geçirildi.

Tünelin varlığı, bina sahibinin arabasında 118 kilo metamfetamin, 6 kilo kokain, 3 kilo fentanil ve 19 kilo eroin bulunmasıyla keşfedildi.

Independent'ın haberine göre, binanın sahibinin Ivan Lopez adına bir adam olduğu öğrenildi. Yetkililer, Lopez'i ele geçirilen uyuşturucular ve kazılan tünelden dolayı gözaltına aldı. 

Evi araştıran polisler, yatağın altından başlayan tünelin sınırın karşısına kadar ulaştığını ve bir insanın rahatça yürüyebileceği şekilde kazıldığını belirtti.

ABD'li yetkililer, bu tünelin ve ele geçirilen uyuşturucuların daha önce bulunanlardan çok daha fazla sayıda olduğunu ve şu ana kadar 'açığa çıkanların en büyüğü' olduğunu belirttiler.

Davadan sorumlu özel ajan Scott Brown'ın Associated Press'e aktardığı bilgilere göre, bu tarz tünel kazarak uyuşturucu ticareti yapmak son yıllarda oldukça yaygın bir durum haline getirilmiş. Hatta bundan iki yıl önce San Diego'da 800 metre uzunluğunda bir tünel keşfedilmişti.

Arizona eyaletinden Meksika'ya kadar uzanan tünelin görüntüleri 👇

Federal polisler, Lopez'in kartel üyesi olabileceğini belirtti. Aynı zamanda Amerikalı sınır muhafızlarının, sadece temmuz ayı verilerine göre, toplamda 15 kilo eroin, 12 kilo kokain, 327 kilo metamfetamin ve 1900 kilo hintkeneviri ele geçirdiği öğrenildi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir