Görüş Bildir
Haberler
ABD'de Bir Düğün Nedeniyle 147 Kişiye Korona Bulaştı, 3 Kişi Öldü

ABD'de Bir Düğün Nedeniyle 147 Kişiye Korona Bulaştı, 3 Kişi Öldü

ABD’nin Maine eyaletinde kapalı mekanda yapılan bir düğün nedeniyle 147 kişi koronavirüse yakalandı. Virüs bulaşanlardan 3’ü hayatını kaybetti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Maine Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezin (CDC) Direktörü Dr. Nirav Şah, 7 Ağustos’ta kapalı mekanda yapılan bir düğünle ilgili 147 vakaya rastladıklarını açıkladı.

Hapishane ve bakımevinde salgına neden oldular

Hapishane ve bakımevinde salgına neden oldular

Söz konusu düğüne katılan kişilerin bir hapishane ve bakımevinde salgına yol açtığını belirten Şah, vakaların 56’sının düğünün davetlileri ya da bu kişilerin temas ettiği kişiler, 72’sinin ise düğüne katılan bir davetlinin çalıştığı hapishanedeki kişiler olduğunu söyledi.

Kişi sayısı aşıldı, sosyal mesafe ihlal edildi

Kişi sayısı aşıldı, sosyal mesafe ihlal edildi

Şah, yine düğüne katılan bir kişinin aile üyesinin çalıştığı bir yaşlı bakımevindeki 19 vakanın da bu düğün ile bağlantılı olduğu sonucuna ulaştıklarını ve yine düğünle bağlantısı tespit edilen 3 kişinin de virüsten dolayı hayatını kaybettiğini aktardı.

Söz konusu düğünde katılımcı sayısının 50 kişi limitini aştığını ve düğünde sosyal mesafe kurallarının ihlal edildiğini öğrendiklerini dile getiren Şah, sonrasında bu kişilere filyasyon takibi yaparak böyle bir sonuca ulaştıklarını ifade etti

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
17
9
6
4
4
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
şeyma avşar

o kadar uzağa gitmeye gerek yok benim güzel ülkemde de yaşanmış tablolar bunlar

Halil Değerli

Güle oynaya gitti derler ya.... ...... Öyle olmuş..... .... 😡🤪

Pasif Kullanıcı

Darısı akgezenlerin başına