8 Soruda Senin Temel İçgüdünün Ne Olduğunu Söylüyoruz!

299PAYLAŞIM

Bu testte temel içgüdünün adını koyuyoruz. Hayatının yönlendiren temel içgüdün neymiş bakalım?

1. İlk olarak cinsiyetini öğrenelim.

Kadın
Erkek
Ne fark eder?

2. Yaşını da öğrenelim mi?

3. Küçük kuzenin/yeğenin “bana masal anlat” diye tutturdu. Bunlardan hangisini anlatırsın?

Çirkin Ördek Yavrusu
Rapunzel
Pinokyo
Alice Harikalar Diyarında
Pamuk Prenses
Cinderella

4. Imm... Şöyle bir keyif kahvesi içecek olsan şekerli mi içersin yoksa şekersiz mi?

Şekerli
Şekersiz

5. Bir sorunla karşılaştığın zaman yaklaşımın nasıl olur?

Çok sallamıyor gibi görünsem de içten içe bunalırım.
Sorunu çözene kadar elimden gelen her şeyi yaparım.
Soruna göre değişir.
Sakin kalırım ve bir çözüm yolu ararım.

6. Sabaha karşı dörtte kapınız çaldı…

Flörtüm mü acaba bu?
Yakın arkadaşlarımdan birisidir.
Mutlaka kötü, uğursuz bir şeydir diye düşünürüm.
Yanlış çalmışlardır.

7. Bir tartışma içindeyken kendini nasıl hissedersin?

8. Geldik son soruya! Kendini övmek istedin diyelim, hangi cümleyle kendini översin?

Starlık benim hamurumda var.
En güzel duyguların katiliyim.
Ay ben gülerim.
Ben anlatılmaz yaşanırım.
Kendini övmek biraz ayıp sanki.

Haz!

Senin temel içgüdün haz! Haz, arzuların tomurcuğudur ama meyvesi değil. Yükselişi çağıran bir derinliktir ama ne derin, ne de yüksek olandır. Haz senin için bir özgürlük şarkısıdır ama özgürlük değil. Bu şarkıyı tüm kalbinle söyle ama şarkıda kalbinizi yitirmeden. Bir arzunun, isteğinin tatmin edil­mesi ya da ihtiyacının karşılanması senin için en önemli olay. Hazla yapılan her iş senin baştacın olur.  Haz duymanın kölesi değil, efendisi olman gerektiğini iyi biliyorsun, bu yüzden kararında bırakıyorsun. Aynen devam!

Şefkat!

Senin temel içgüdün şefkat! Karşılaştığın herkesin zor bir mücadele verdiğini bildiğin için çok şefkatlisin. Şefkatin, zekanı aydınlatmakla kalmıyor, kalbini de ısıtıyor. İnsanlar da senin zekanın karşısında saygıyla eğiliyor ama iyi davranış ve şefkatinin önünde diz çöküyor. İnsanda en güçlü içgüdüdür şefkat içgüdüsü ve bu sende çokça var. Bravo!

Kontrol!

Senin temel içgüdün kontrol! Seni durup dururken dürten, yakanı bırakmayan; adeta temel niteliğindeki dürtün kontrol etme dürtüsü. Her şey kontrolün altında olmalı. Yamuklar düzeltilmeli, dağınıklıklar düzenlenmeli, sıfır hata olmalı! Gerekirse insanlar da hizaya getirilmeli! Olayları kontrol etmeden duramazsın. Her şeyin planlı, programlı işlemeli ki huzur bulasın. Çok zararını görmeyeceğini biliyoruz ama yine de dengeli olmakta fayda var.

Merak!

Senin temel içgüdün merak! İnsann aklında keşfettiği ilk ve en basit duygu meraktır. Sende bu merak tutkusu fazlasıyla var. Merak etmenin öğrenmenin ilk dersi olduğunu biliyorsun. Meraklı olduğundan, yapacak bir sürü ilginç şey bulursun. Bir insanı cevaplarından çok sorularıyla yargılarsın. İnsanın başına ne gelirse meraktan gelir durumuna gelmedikten sonra bizce bir sıkıntı yok. Aynen devam!

Gizlenmek!

Senin temel içgüdün gizlenmek! Sizin temel dürtünüz; bir yetişkinin hayatının ağırlığından, sorumluluk ve stresten kaçarak, olabildiğince hafiflemeyi sağlamak; kısacası gizlenmek. Bunun için mizaha ve içinizde bir türlü büyümeyen çocuğun coşkusuna bırakıyorsunuz kendinizi. Buna korkma içgüdüsü de diyebiliriz. Ama hepsi bir kenara iyi saklanan iyi yaşar bunu çok iyi biliyorsun.

Mücadele!

Senin temel içgüdün mücadele! Mücadele edip bir şeyler elde etmek hayatınaki bütün eylemlerinden etkili. Hayatın sunabileceği hiçbir fırsatı kaçırmamakta ve dört ayak üstüne düşmekte üstüne yok. Elde etme ve ele geçirme arzusu neredeyse yaşam enerjinin kaynağı.  Değerli olan hiçbir şeyin, mücadelesiz kazanılmayacağını iyi biliyorsun. En büyük kötülüğün, zorluklara karşı koyamamak zafiyetinden geldiğine inanmışsın. Mücadele senin göbek adın!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aysenur-alkan1

Senin temel içgüdün merak! İnsann aklında keşfettiği ilk ve en basit duygu meraktır. Sende bu merak tutkusu fazlasıyla var. Merak etmenin öğrenmenin ilk dersi olduğunu biliyorsun. Meraklı olduğundan, yapacak bir sürü ilginç şey bulursun. Bir insanı cevaplarından çok sorularıyla yargılarsın. İnsanın başına ne gelirse meraktan gelir durumuna gelmedikten sonra bizce bir sıkıntı yok. Aynen devam!

pikachu-yagmur

doğru O.O

potter-army

Kontrol!

potter-army

Doğru 😶

iloveyou3000

Merak! Merak! Senin temel içgüdün merak! İnsann aklında keşfettiği ilk ve en basit duygu meraktır. Sende bu merak tutkusu fazlasıyla var. Merak etmenin öğrenmenin ilk dersi olduğunu biliyorsun. Meraklı olduğundan, yapacak bir sürü ilginç şey bulursun. Bir insanı cevaplarından çok sorularıyla yargılarsın. İnsanın başına ne gelirse meraktan gelir durumuna gelmedikten sonra bizce bir sıkıntı yok. Aynen devam!

muhammet-boss-olan

haz çıktı doğrudur sekste mesela hemen boşalmaya çalışmak istemem zevk veririm kadınıma kendimde alabildiğim kadar alırım boşalacağım zaman dururum sonra bir daha sonra bir daha en sonunda bi en az yarım saat geçtikten sonra hızlanırım boşalırım domaltarak sikmeyi severim en sevdiklerimdendir bide ters yatırarak sikmeyi severim oda domaltmaya benziyor biraz

Görüş Bildir