8 Soruda Seni Hayatta Başarılı Kılan Özelliğini Söylüyoruz!

677PAYLAŞIM

Testi çöz ve hayatında seni başarılı yapan özelliğini hemen öğren!

1. Hadi başlayalım! Okul hayatın boyunca hangi öğrenci tipiydin?

2. Bir öğüt seç!

3. Her insanın farklı bir öğrenme şekli vardır derler: Seninki nasıl?

4. Düşüncelere, hayallere dalarken içinde kaybolacağın gökyüzü hangisi olmalı?

5. Evde bir eşya bozulduğunda tutumun nasıl olur?

Pek eşya bozulmaz bende, çok dikkatli kullanırım her şeyimi.
Hiç anlamam tamir işlerinden, bir usta çağırırım.
Sinirlenir, bozuk olmayan kısımlarını da ben bozarım.
Bozulanın yerine yenisini alırım.
Hemen alet çantamı alır tamir etmeye başlarım.
Eğlence çıktı, tamir edemeyeceğim ama zaten bozuk biraz kurcalayayım bari.

6. Peki, iş konusunda senin için en kötü durum hangisi olurdu?

Yüksek maaşlı ama canımı çıkarttıkları bir işte çalışmak!
Ciddiye alınmadığım bir işte çalışmak.
Düşük maaşlı bir işte çalışmak!
Sürekli ordan oraya gidip durduğum bir işte çalışmak!
Sert ve ciddi insanlarla beraber çalışmak!
Masabaşı bir işte, katı mesai saatleri ile çalışmak!

7. İş demişken bugüne kadar çalıştığın süreyi öğrenelim bir de!

8. Geldik son soruya! Bir arkadaş ortamında nasıl biri olarak bilinmek senin için daha önemlidir?

İçgüdülerin!

Verdiğin cevaplara göre senin hayatını başarılı kılan özelliğin sezgilerin ve içgüdülerin! Hayatının her anında sezgilerinin yardımıyla hareket ediyor ve onlara gözün kapalı güveniyorsun. Mesela bir karar alacağın zaman içinden geçenleri dinliyorsun, biriyle tanıştığın zaman iç güdülerini dinliyor ve ona güvenip güvenemeyeceğini anlıyorsun: Çoğu zaman da hiç yanılmıyorsun! Başarın da buradan geliyor zaten. Sezgilerini dinlemeye devam et, sana her anında yardım edeceklerine şüphemiz yok!

Sevgin!

Verdiğin cevaplara göre senin hayatını başarılı kılan özelliğin kalbinde taşıdığın sevgin! İnsanlara karşı daima son derece sevgi dolu ve samimi bir şekilde yaklaşıyorsun. Kimseyi kırmamak, incitmemek için elinden geleni yapıyorsun. Daima sevdiklerinin yanında oluyor ve onlara sonsuz merhametini ve sevgini sunuyorsun. Bir şey söyleyelim mi, bu seni çevrende en çok sevilen insan yapıyor! Keşke bizim hayatımızda da senin gibi sevgi dolu bir dostumuz olsa be güzel insan!

Dürüstlüğün!

Verdiğin cevaplara göre senin hayatını başarılı kılan özelliğin koşulsuz şartsız dürüstlüğünYalandan hiçbir şeyden etmediğin kadar çok nefret ediyorsun. Karşındaki kişilerden de daima bunu bekliyorsun. Diğer yandan kendi sınırlarının ve potansiyelinin farkında olan bir insansın; bu yüzden de asla yapamayacağın işlerin altına girmiyorsun. Dürüstlüğün sana hayatında çok şey kazandırmış ve kazandırmaya devam edecek! "Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar" diyenlere inanma: Doğru bildiğin yoldan şaşma sen! Başarının en büyük etkeni bu. Bu yoldan ayrılma!

Tutkun!

Verdiğin cevaplara göre senin hayatını başarılı kılan özelliğin tutkun! Yaptığın her işe, dünyanın en basit işi bile olsa, tüm benliğini ve tutkunu vererek çalışıyorsun ve ortaya mükemmel şeyler çıkarıyorsun. İnsanlar sendeki bu kendini adama durumuna, senin tutkuna hayran oluyorlar. Diğer yandan bazen fazla duygusal olabiliyorsun, bunun nedeni de her şey gibi duygularını da son derece derinden ve dibine kadar yaşıyor olman. Fakat bu hiç de üzülünecek bir şey değil: Duygusuzların kol gezdiği dünyamıza senin gibi tutkulu ve hala duygularıyla yaşayan insanlar lazım!

Cesaretin!

Verdiğin cevaplara göre senin hayatını başarılı kılan özelliğin cesaretin! Dünyada senden daha cesur biri var mıdır bilemiyoruz, o derece! Zorluklara karşı koymayı, istediğin şeyler uğruna savaşmayı ve risk almayı çok seviyorsun. Korkuyor musun, elbette korkuyorsun: Ama senin sırrın bu korkunu kendinden bile saklamayı bilmende! Yapamayacağın hiçbir şey olmadığını düşünüyor ve "Başarmanın yarısı inanmaktır!" sözünü her defasında gerçeğe çeviriyorsun! Helal olsun be sana güzel insan, kim tutar seni!

Bilgeliğin!

Verdiğin cevaplara göre senin hayatını başarılı kılan özelliğin bilgeliğin! Çoğu insanın aksine sen bugüne kadar hiç boş yaşamamışsın: Ne yaşadıysan, başına ne geldiyse, ne gördüysen bunları kendine birer ders, tecrübe ve yetenek olarak almışsın. Mantığının da katkılarıyla oldukça bilge bir insan olmuşsun. Senin tavsiyelerine kulak asmak lazım, keşke seni tanısak da o eşsiz bilgi birikiminden biz de yararlanabilsek be güzel insan!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
batuhan-kavuncu

arkadaşlar zeki olan biri zaten çalışmaz çalışsa çalışkan zeki değildir

suide-yeter-demir

Verdiğin cevaplara göre senin hayatını başarılı kılan özelliğin tutkun

meiryemnisa

Cesaretin! Cesaretin! Verdiğin cevaplara göre senin hayatını başarılı kılan özelliğin cesaretin! Dünyada senden daha cesur biri var mıdır bilemiyoruz, o derece! Zorluklara karşı koymayı, istediğin şeyler uğruna savaşmayı ve risk almayı çok seviyorsun. Korkuyor musun, elbette korkuyorsun: Ama senin sırrın bu korkunu kendinden bile saklamayı bilmende! Yapamayacağın hiçbir şey olmadığını düşünüyor ve "Başarmanın yarısı inanmaktır!" sözünü her defasında gerçeğe çeviriyorsun! Helal olsun be sana güzel insan, kim tutar seni!

oznuur-akca

İçgüdülerin! Verdiğin cevaplara göre senin hayatını başarılı kılan özelliğin sezgilerin ve içgüdülerin! Hayatının her anında sezgilerinin yardımıyla hareket ediyor ve onlara gözün kapalı güveniyorsun. Mesela bir karar alacağın zaman içinden geçenleri dinliyorsun, biriyle tanıştığın zaman iç güdülerini dinliyor ve ona güvenip güvenemeyeceğini anlıyorsun: Çoğu zaman da hiç yanılmıyorsun! Başarın da buradan geliyor zaten. Sezgilerini dinlemeye devam et, sana her anında yardım edeceklerine şüphemiz yok!

ilkim-incesu

Verdiğin cevaplara göre senin hayatını başarılı kılan özelliğin cesaretin! Dünyada senden daha cesur biri var mıdır bilemiyoruz, o derece! Zorluklara karşı koymayı, istediğin şeyler uğruna savaşmayı ve risk almayı çok seviyorsun. Korkuyor musun, elbette korkuyorsun: Ama senin sırrın bu korkunu kendinden bile saklamayı bilmende! Yapamayacağın hiçbir şey olmadığını düşünüyor ve "Başarmanın yarısı inanmaktır!" sözünü her defasında gerçeğe çeviriyorsun! Helal olsun be sana güzel insan, kim tutar seni!

Görüş Bildir