8 Soruda Seni Domine Eden Duyguyu Söylüyoruz!

-

Senin domine eden duygu hangisi, yani hayatına yön veren, en baskın olan duygun? Öğrenmek için yapman gereken çok basit. 8 soruyu cevapla ve seni domine eden duyguyu gör!

Hazırsan haydi teste!

1. Hayatında olmazsa olmazım dediğin şeyi öğrenerek başlayalım teste!

2. Diyelim ki sana bir konuda sonsuz bir yetenek verilecek, bunun aşağıdakilerden hangisi ile ilgili olmasını isterdin?

Dans
Müzik
Yemek
Komedi
Bilim
Fotoğrafçılık
Resim
Edebiyat
Spor

3. Nasıl insanları daha çekici bulursun?

4. Hatalar yaptığında ne sıklıkla özeleştiri yaparsın? (1 en az 9 en çok olacak şekilde puanla)

5. Pekii hangisi bir insanda seni en çok sinirlendiren özelliktir?

6. Son zamanlarda en çok neler dinliyorsun?

7. Bu tweeti gördüğünde ilk düşündüğün şey ne oldu?

8. Ve son olarak ünlü düşünürlerin hayatla ilgili söylediği sözlerden kendine en uygun olanını seç!

''Hayat, yaşantı aramak değil, kendimizi aramaktır.''
''Hayat satranç oyununa benzer, çok kez şah dersin; fakat bir kere mat edersin.''
''Hayatta başarılı olmak için akılsız görünmeli; ama akıllı olmalıyız.''
''Hayattan azar yedin diye üzüIme. Fırça darbesi aImadan resim yapıImıyor.''
''Sanki tüm hayatım boyunca yanlış melodiyle dans etmiş gibiyim.''
''En önemli şeyin yaşamak değil, iyi ve doğru yaşamaktır.''
''Bu hayata değer verdiren tek şey, sonsuz güzelliğin görülmesidir.''
''Hayat, insana bağışlanmış değil, ödünç verilmiştir.''
''Hayat yaşla değil, yaşamakla anlaşılır.''

''Aşk'' çıktı!

Verdiğin cevaplara göre seni domine eden duygu aşk! Sen iflah olmaz bir aşıksın! Hayatın aşkla güzel.  Çünkü sen çevrendeki herkese, her şeye, hatta cansız varlıklara bile sonsuz bir sevgiyle yaklaşıyor, onlara adeta kalbindeki en saf ve en temiz sevgiyi sunuyorsun.  Eşine, işine, çocuğuna, hayallerine, hayatına kısacası her şeye aşkla bağlısın. Fesatlıktan, kötülükten, nefretten fersah fersah uzakta, kendi içinde mutlu bir dünya yaratmışsın. Ne şanslı o dünyaya dahil olanlara! Eh her şeyi yürekten yaptığından ortaya çıkan sonuçlar da harika oluyor elbette.

''Gurur'' çıktı!

Verdiğin cevaplara göre seni domine eden duygu gurur! Senin en baskın ve hayatını yönlendiren duygun, hiç şüphesiz, gururun ve de onurun. Sen, kuralları olan bir insansın: Kendine göre prensiplerin, hayatının her anında kırmızı çizgilerin vardır, kimsenin geçmesine izin vermediğin. Ayrıca son derece ciddi bir insansın: Gereksiz samimiyetten hiç ama hiç haz etmezsin. Diğer yandan, bu kurallar ciddi anlamda hayatının her alanında kendini gösteriyor; bir kere son derece düzenli ve planlı bir insansın sen.  Aşk hayatın da, iş hayatın da, arkadaşlık ilişkilerin de, lekesiz.

''Merak'' çıktı!

Verdiğin cevaplara göre seni domine eden duygun merak! Hayatına yön veren duygun, sınırsız merakın. Senin için her şey bir gizem, bir sır. Yeni şeyler denemekten korkmuyorsun. Araştırmaya bayılıyorsun. Yeni şeyler öğrenmek, bilinmeze ulaşmaya çalışmak senin karakterin olmuş. Bilgiye açsın. Google en yakın arkadaşlarından biri. Çok çabuk sıkıldığını, rutini çok sevmediğini de ekleyelim: Değişmeye, evrimleşmeye karşı inancınsa pek yüksek. Son olarak sen cevaplardan çok, soruların insanısın: Tam bilim insanı mayası!

''Umut'' çıktı!

Verdiğin cevaplara göre seni domine eden duygun umut! Çünkü sen bu dünyadaki en pozitif, en hayat dolu ve neşeli insanlardan birisin. Etraf her ne kadar karanlık olsa da, senin için tünelin ucunda her daim ışık vardır. Pozitifsin; bardağın dolu tarafından bakıyor, sürekli olarak gelişmeye ve ilerlemeye inanıyorsun. Etrafındakiler de senin bu yönüne inanılmaz hayranlık duyuyor, ne zaman üzülseler direk sana gelip adeta terapi oluyorlar. Kısacası sen ortamların olmazsa olmazı, insanların içine bir güneş gibi doğan umutsun!

''Özlem'' çıktı!

Verdiğin cevaplara göre seni domine eden duygu özlem! Senin duygularının sınırları ince: Yani çoğu kişiye göre çok daha hassas ve duygusal bir insansın. Sevdiklerinden uzakta olsan onları özlersin. Geçmişi özlersin, kaybettiklerini özlersin. Karşılaştığın olaylar karşısında başkalarına göre daha çok etkileniyor, yelkenleri hemen suya indiriyorsun. Fakat bir diğer yandan duygularını bu kadar derinden yaşaman empati yeteneğinin gelişmesine neden olmuş: İnsanlara karşı son derece hoş görülü biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Özleyen insan her şeyi öğrenirmiş ne de olsa!

''Özgüven'' çıktı!

Verdiğin cevaplara göre seni domine eden duygu özgüven! Senin hayatının her alanına hakim olan duygun, kendine olan sınırsız güvenin. Bazıları doğuştan yönetmek için doğmuştur ve bu, asla sonradan kazanılamaz. Sen de bir ortama yeni bile girsen, hemen oranın hakimi oluyorsun. Çünkü özgüvenin başkalarına da yansıyor. İçinde çok ama çok büyük bir kuvvet var ve bu kuvvetle her işi başaracağına inanıyorsun. Elinden bir uçan kurtulur, bir de kaçan. Cesursun, sözünün erisin ve tam bir problem çözücüsün. Hatta baskı altında daha da motive oluyorsun. Kısaca, eğer bu dünya bir köyse, sen bu köyün hem muhtarı hem de ihtiyar heyeti başkanısın :)

"Hassaslık" çıktı!

Verdiğin cevaplara göre seni domine eden duygu hassaslık! Sen oldukça duygusal ve hassas bir kişisin. Üzülmeye, hüzünlenmeye, hasret çekmeye meyillisin. Ufacık bir şeyde bile gözlerin yaşarabilir; çünkü bu dünyadaki her şeye karşı duyarlısın: Özellikle çocuklara, hayvanlara ve doğaya! Ancak senin en güzel özelliğin, dışarıdan hiç öyle durmasan bile, oldukça güçlü bir karaktere sahip olman. Üzülürsün edersin ama düştüğün yerden kalkmasını da iyi bilirsin.

"Şefkat" çıktı!

Verdiğin cevaplara göre seni domine eden duygu şefkat! Sevecensin, cana yakınsın, candansın. İnsanı seni alıp götüresi, kendine alası gelir. Ama yok, sen herkesin sevgilisisin. Kendini sevdirmeyi biliyorsun; ama bunun için ekstra bir uğraş göstermiyorsun; samimisin, içinde geliyor be işte, zorlamayla olmaz zaten. Yardımseverlikse sende kendiliğinden var her şeyinle örnek birisin.

"Pişmanlık" çıktı!

Verdiğin cevaplara göre seni domine eden duygu pişmanlık! Yani senin dört bir tarafın keşke duvarlarıyla çevrili, aşamıyorsun onu. O duvarlara binlerce kez yumruk attın; ama nafile! Çünkü bu hayatta sahip olamayacağımız tek şey zamandır. Yaptıklarının ve yapmadıklarının yükü hep sırtında. Sana nacizane tavsiyemiz, "keşke"ler hiçbir işe yaramıyor, çok adi! Bu yüzden önüne bakman gerekiyor! Güzel günler seni bekliyor, valla :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
benimadm13

Umut

barkat-royal

merakkk

cemal-salmanzade

ve doğru bildi vay be içimi okudu

cemal-salmanzade

öz güven iyimi

dilsad-kent

umut

Görüş Bildir