8 Soruda Mental Yaşının Kaç Olduğunu Söylüyoruz!

623PAYLAŞIM

Bazı zamanlar akranlarınla fazla ortak yanın olmadığını mı düşünüyorsun? Biyolojik yaşınla, mental yaşının aynı olmadığı da bir gerçek. Peki senin mental yaşın kaç? 

Öğrenmek için haydi teste!

1. Hayattaki en büyük yardımcını öğrenerek başlayalım teste!

Gerçekçiliğim
Hayalciliğim
Tecrübelerim
Bilgeliğim
İnatçılığım
İyimserliğim

2. Bunların arasından en çok hangisini görmek istersin?

Eyfel Kulesi / Paris
Dancing House / Prag
Piramitler / Mısır
Kolezyum / Roma
Özgürlük Anıtı / New York
Grand Place / Brüksel

3. Hata yaptığın zaman kendini ne sıklıkla eleştirirsin?

4. Sence hangi icat tarihte çığır açmıştır?

Televizyon
PlayStation
Bilgisayar
Akıllı telefon
Cep telefonu
Uçak

5. Nasıl zengin olunur?

Futbolcu, şarkıcı, oyuncu falan olarak!
Piyango isabet ederse olunur.
Aileden falan kalırsa anca yoksa ihtimali yok.
Çok çalışarak!
Ben bir yolunu bulacağım!
Trendleri takip edip akılcı yatırım yaparak!

6. Bilim denince aklına ilk ne geliyor?

Valla pek bir fikrim yok bu konuda.
Breaking bad! Science bitch!
Hababam Sınıfı'ndaki deney sahneleri!
İlkokulda yaptığımız fasulye deneyi.
Gelecek!
Gökyüzü, uzay falan

7. Hangi tarz filmleri ve dizileri daha çok seversin?

8. Geldik son soruya! Ruhun kaç yaşında gibi hissediyorsun söyle bize!

Mental yaşın 16!

Verdiğin cevaplara göre senin mental yaşın 16. Sen biyolojik olarak kaç yaşında olursan ol, aklın hep zinde, zihinsel olarak hep gençsin. Hayat senin için hala bir paket çikolata, bir paket jelibon gibi... İşte tam olarak bu eğlence hissi, hayattan tat alma hissi seni genç tutuyor. Hala şaşırabiliyorsun, hala duygulanabiliyor, hala heyecanlanabiliyorsun. Seni, sen yapan duygu birikimi bu işte. Ve şunu unutma ki, büyüdüğün zaman hayat daha güzel olmuyor. Ne olursa olsun zihnin hep böyle genç kalsın!

Mental yaşın 21!

Verdiğin cevaplara göre senin mental yaşın 21. Yani olabilecek en güzel yaş. Zihni hiç yaşlanmayan, bu işin büyüsünü çözmüş biri gibisin. Sen kaç yaşında olursan ol, aklın-ruhun hep genç kalmış ve de kalacak. Maceraperestsin, eğlenceye düşkünsün, hayalci ve çılgınsın. Yerinde duran, monoton ve sıkıcı bir hayat hiç sana göre değil. Asla yapamazsın böyle hayatta. Öyle bir hayatın peşinde değilsin zaten. Bir gün yaşlanacağını hiç sanmıyoruz, zihnin hep genç kalacak eminiz!

Mental yaşın 28!

Verdiğin cevaplara göre senin mental yaşın 28. Senin zihnin, tam gençliğin bitip olgunluğun en zirvede olduğu yaşlarda. Gençliğin bittiği yaş dediysek o kadar da değil. İçinde büyük bir güç hissediyorsun. Hırsın/azmin oldukça yerinde ve içinde güzel şeyler başaracağına dair büyük umutlar var. Ancak her şeyi bildiğini kesinlikle iddia etmiyorsun; gidecek çok yolunun olduğunun sen de farkındasın ve aslında seni bu hayat denilen yolda, güzel bir şekilde devam ettiren de bu düşüncen. Aynen devam!

Mental yaşın 37!

Verdiğin cevaplara göre senin mental yaşın 37. Senin zihnin yolun yarısında ve bir insanın belki de en güzel yaşında. Zekisin, olgunsun ve düşünceli bir insansın. Bu koskoca dünyada nereye ait olduğunu çok iyi biliyorsun, kafanda bulanık hiçbir şey yok. Her şey çok net. Bir yandan da katı gerçekçisin, istediğin şeyi çok iyi biliyor ve o amaçta net bir biçimde devam ediyorsun. Önüne çıkan engeller senin için çok basit kaçıyor. Harika bir mental yaş kısaca, daha fazla yaşlanmana gerek yok bizce, bu iyi!

Mental yaşın 46!

Verdiğin cevaplara göre senin mental yaşın 46. Sen kaç yaşında olursan ol, hep olgun bir kişi oldun. Senin yöneticin hep mantığın oldu; olaylara, kişilere hep gerçekçi yaklaştın. Duygularınla değil. Olmayacak dualara da hiçbir zaman amin demedin, yani gereksiz hayallerle hiç vakit kaybetmedin. Tecrübelisin çünkü. Sen çok iyi dinleyen ve ders çıkaran birisi olduğun için, çevrenden gördüklerini, duyduklarını hayatına mükemmel bir şekilde uyarlıyorsun. Bir ışık kaynağı gibisin bu yönünle, sana akıl danışmak farz. Daha ne olsun!

Mental yaşın 60!

Verdiğin cevaplara göre senin mental yaşın 60. Kaç yaşında olursan ol, senin zihnin hep bilge oldu. Ne kadar tecrübelisin bilmiyoruz ama etrafından gördüklerinden dersler çıkartıyor, deneyim hanene yazdırıyorsun. Zaten etrafından hep yaşlı bir ruha sahip olduğunu söylerler. İşte tam da bu yüzden arkadaşlarının hayatını bilgece öğütlerinle aydınlatıyorsun. Hatta öyle ki, sana danışmadan adım atamaz hale geldiler, o derece. Son olarak bu hayattan istediğin tek bir şey var: Huzur: Fazlasına da gerek yok zaten!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Verdiğin cevaplara göre senin mental yaşın 46. Sen kaç yaşında olursan ol, hep olgun bir kişi oldun. Senin yöneticin hep mantığın oldu; olaylara, kişilere hep gerçekçi yaklaştın. Duygularınla değil. Olmayacak dualara da hiçbir zaman amin demedin, yani gereksiz hayallerle hiç vakit kaybetmedin. Tecrübelisin çünkü. Sen çok iyi dinleyen ve ders çıkaran birisi olduğun için, çevrenden gördüklerini, duyduklarını hayatına mükemmel bir şekilde uyarlıyorsun. Bir ışık kaynağı gibisin bu yönünle, sana akıl danışmak farz. Daha ne olsun!

eda-menzil

ama son soruda kaç yaşında hissediyorsun diye soruyor ama ben 4 yaşında hissediyorum ve 4 yok şıklarda ayrıca kendi yaşım çıktı!

fatma-karabacak2

ulan 11 yaşındayım mental yaşım 37 çıktı ne alaka

ladybaly-dadmiyl

Mental yaşın 16! yakın! 14 yaşındayım :P

ax0xseym

46 mı oha ben 13 yaşındayım

Görüş Bildir