Görüş Bildir

68. Cannes Ödülleri Sahiplerini Buldu

Anasayfa > Gündem

68. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye, Jacques Audiard’ın yönettiği Dheepan filmine verildi.

Sri Lankalı Tamil savaşçının öyküsünü perdeye taşıyan Jacques Audiard, Dheepan filmiyle festivalin en büyük ödülü olan Altın Palmiye'ye layık görüldü.

Film, mülteci olarak Paris'e giden ve sonrasında Paris'in hamiliğini üstlenerek adalet dağıtıcılığına soyunan Tamil savaşçısı Dheephan'ın hikayesini anlatıyor.

Büyük Jüri Ödülü sahibi László Nemes'in ilk filmi Son of Saul oldu

Büyük Jüri Ödülü sahibi László Nemes'in ilk filmi Son of Saul oldu

Macar yönetmen László Nemes, başrolünü Géza Röhrig'e emanet ettiği 'Son of Saul' Şaul'un Oğlu'nda farklı bir soykırım filmine imza atıyor.

2. Dünya Savaşı'nda Naziler tarafından uygulanan soykırımın simgesi haline gelen Auschwitz'de geçen film, cesetlerin yakıldığı fırınlarda çalışan Yahudi bir tutsağın yaşamına odaklanıyor. Kendisi gibi tutsakların cansız bedenlerini fırınlara taşıyan bir kişinin yaşadıkları yüzünüze tokat gibi vuruyor.

En İyi Yönetmen Nie yin niang (The Assassin) filmiyle Hou Hsiao-hsien oldu.

En İyi Yönetmen Nie yin niang (The Assassin) filmiyle Hou Hsiao-hsien oldu.

Tayvan sinemasının usta yönetmeni Hou Hsiao-Hsien, anti-wuxia filmi 'The Assassin' ile en iyi yönetmen seçildi.

En İyi Erkek Oyuncu ödülü The Measure of a Man filmindeki rolüyle Vincent Lindon'a takdim edildi.

En İyi Erkek Oyuncu ödülü The Measure of a Man filmindeki rolüyle Vincent Lindon'a takdim edildi.

En iyi kadın oyuncu ödülü iki oyuncuya verildi

En iyi kadın oyuncu ödülü iki oyuncuya verildi

Emmanuelle Bercot, 'Mon Roi' filmindeki rolüyle, Rooney Mara da 'Carol' filmindeki rolüyle 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü elde etti.

En İyi Senaryo Ödülü Michel Franco'nun Chronic filmine

En İyi Senaryo Ödülü Michel Franco'nun Chronic filmine

Yorgos Lanthimos’un filmi 'The Lobster', Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü

Yorgos Lanthimos’un filmi 'The Lobster', Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü

Altın Kamera Ödülü'nü 'La Tierra y la Sombra' filmiyle yönetmen Cesar Augusto Acevedo kazandı.

Altın Kamera Ödülü'nü 'La Tierra y la Sombra' filmiyle yönetmen Cesar Augusto Acevedo kazandı.

En İyi Kısa Film Ödülü 'Waves 98' filmiyle Ely Dagher'e.

En İyi Kısa Film Ödülü 'Waves 98' filmiyle Ely Dagher'e.

Belirli Bir Bakış Ödülleri;

En İyi Film: Hrutar (Rams / Yönetmen: Grímur Hákonarson)

En İyi Film: Hrutar (Rams / Yönetmen: Grímur Hákonarson)

Jüri Özel Ödülü: Zvizdan (The High Sun / Yönetmen: Dalibor Matanić)

Jüri Özel Ödülü: Zvizdan (The High Sun / Yönetmen: Dalibor Matanić)

En İyi Yönetmen: KISHIBE NO TABI (Journey to the Shore / Yönetmen: Kiyoshi Kurosawa)

En İyi Yönetmen: KISHIBE NO TABI (Journey to the Shore / Yönetmen: Kiyoshi Kurosawa)

Yetenek Ödülü: Comoara (Treasure / Yönetmen: Corneliu Porumboiu)

Umut Veren Yönetmen Ödülü: Nahid (Yönetmen: Ida Panah)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Narki

ne zaman ki bir film kimin ne giydiğinden daha fazla konuşulur, işte o zaman o ödül törenine saygı duyarım.