Görüş Bildir
Haberler
60 TL'ye 200 Biniş: Ankara'da Öğrenciler İçin Aylık Akbil Geliyor

etiket 60 TL'ye 200 Biniş: Ankara'da Öğrenciler İçin Aylık Akbil Geliyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla, 20 Ekim’den itibaren 60 TL karşılığında 200 binişlik aylık abonman öğrenci kartı geliyor. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te okuyan öğrencileri sevindiren bir karara imza attı. 20 Ekim’den itibaren 60 TL karşılığında 200 binişlik aylık abonman öğrenci kartı kullanılmaya başlanacak.

Ankara'da ilk kez

Ankara'da ilk kez

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin aktardığı bilgiye göre, ilk kez kullanılacak “Aylık Abonman İndirimli Kart” uygulamasından Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu sistemine kayıtlı olan 27 yaş ve altı öğrenciler yararlanabilecek.

 Aylık Abonman ANKARAKARTI’na bakiye yüklemede olduğu gibi aynı anda aylık 60 TL karşılığında 200 binişlik (biniş birim adedi 0,30 kuruş) abonman kontör hakkı yüklenecek. Mevcut İndirimli Öğrenci ANKARAKART’ı olanlar bu kartı aynı zamanda aylık abonman öğrenci kartı olarak da kullanılabilecek. Sistem önceliği 200 binişlik aylık abonman öğrenci kartına verecek. 200 binişlik kullanım hakkının bitmesi halinde mevcut indirimli öğrenci ANKARAKART ya da aylık abonman ANKARAKART devreye girecek. 

Uygulamadan yaklaşık 250 bin öğrencinin yararlanması bekleniyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Nerelerde geçerli?

Nerelerde geçerli?

Aylık abonman indirimli kart Özel Halk Otobüsleri hariç sadece EGO otobüslerinde, metro, ANKARAY ve teleferikte geçerli olacak.

Abonman öğrenci kartında aynı araç ve istasyonda birinci ve ikinci biniş arasında 30 dakika süre tanınacak. 30 dakika içinde ikinci biniş yapılırsa abonman uygulaması kullanılamayacak.

Aylık Öğrenci Abonman kartı, alış tarihinden itibaren bir sonraki ayın aynı günü saat 23.59’a kadar geçerli olacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
437
170
13
9
8
5
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
d_fatih_

Çalmayınca oluyormuş.

Bu kadarı da ayıp artık. Yuh diyorum sayın Mansur Yavaş'a. Artık birileri bu talan belediyeciliğine dur demeli. O paraya kaç öksüz Trex, kaç Plateosaurus bes... Devamını Gör