40 Ülkeyi Gezen Bisikletçiyi, Aracıyla Çarparak Öldüren Sanık Serbest

 > -

2015 yılının mayıs ayında, Christian Jean Auguste Niaffe isimli turist bisikletiyle 40 ülkeyi gezmiş, fakat Muğla'nın Marmaris ilçesinde dikkatsiz bir sürücünün kendisine aracıyla çarpması sonucunda hayatını kaybetmişti.

Kaza sonrasında başlayan yargılama süreci sona erdi ve emniyet şeridinde yol kateden bisikletli turistin ölümüne neden olan sanık para cezasıyla serbest bırakıldı.

Fransalı bisikletçi Christian Jean Auguste Niaffe, 24 Mayıs 2015 tarihinde 16:00 saatlerinde Marmaris’e 10 kilometre mesafedeki Taşhan mevkiinde emniyet şeridinde bisikletiyle seyri sırasında, bir aracın arkadan çarpması sonucu yol kenarına fırlamış ve hayatını kaybetmişti.

Bisikletiyle 40 Ülke Dolaşan Fransız Gezgin, Marmaris’te Trafik Kazasında Can Verdi... - onedio.com
Bisikletiyle 40 Ülke Dolaşan Fransız Gezgin, Marmaris’te Trafik Kazasında Can Verdi... - onedio.com

Marmaris 4. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada Sanık N.K. taksirle insan öldürme suçundan kazada asli ve tam kusurlu olması dikkate alınarak 5 yıl hapis cezası aldı. Sanığın sosyal ilişkilerine etkisi nedeniyle takdir indirimi uygulanarak 4 yıl 2 aya indirildi.

Bianet'te yer alan haber göre; daha sonra verilen ceza, sanığın sosyal ekonomik durumu ile suçun işlenmesindeki özellikler dikkate alınarak 38 bin TL adli para cezasına dönüştürüldü.

Yolu Türkiye'den Geçen 17 Talihsiz Turist - onedio.com
Yolu Türkiye'den Geçen 17 Talihsiz Turist - onedio.com

Niaffe’in kaza sonucu hayatını kaybetmesi sonrasında ise bisitkleçiler çeşitli protestolar düzenlenmişti

Muğla Bisiklet Derneği üyeleri, 59 yaşındaki Christian Jean Auguste Niaffe için eylem yapmış, asfalta yatarak 'Kornaya değil, frene bas' sloganı atmışlardı.

Beş kıtada 40 ülkeyi gezdi

Paris'te Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi’nde bilgisayar eğitimi veren Niaffe, beş ayrı kıtada 40 ülke gezmiş ve kişisel sayfasında içlerinde Özbekistan, Bolivya, Kamboçya, İran gibi ülkelerin de bulunduğu 16 ülkeyi daha gezmek istediğini yazmıştı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir