35 Yaşın Bir İnsanın Hayatındaki En Güzel Dönem Olduğunu Gösteren 13 Nefis Ayrıntı

1.5bPAYLAŞIM

"Yaş 35, yolun yarısı" demiş Cahit Sıtkı Tarancı. Aslında biraz karamsar bir bakış açısı çünkü 35 yaş, bir kadın ya da bir erkeğin yaşayabileceği en güzel dönemlerden. Biz de 35 yaşında olanların ne kadar şanslı olduklarını bir kez daha anlaması için birkaç ayrıntıyı hatırlatmak istedik...

1. Bir kere en güzeli, hiç kimseye eyvallahın olmaz. Alttan almakmış, idare etmekmiş eskidendi o; bitti gitti!

Aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor...

2. Artık öyle kolay kolay kırılmaz, eskiden kafanı taktığın hiçbir şeye kafanı yormazsın. Düştüğün yerden daha da güçlenerek kalkarsın.

Güçlene güçlene Temel Reis gibi olduk!

3. Kendini olduğun gibi kabul ettiğin bundan daha iyi bir dönemin yoktur. Kendinle barışır, kusurlarını sever ve sende olmayan şeyler için kendini yerden yere vurmazsın.

O onların kendi çirkinliği...

4. İlişkilerin çok daha sağlam temellidir artık. Mesela hiç değmeyecek insanlar için çok değerli insanları kırmamayı öğrenmişsindir; hatta bunu sen istesen de yapamazsın şu an.

Eskiden olsa ne kalpler kırılırdı şu ortamlarda...

5. Hayatınla ilgili vermen gereken kararlarda önce kendin için oluşabilecek faydaları gözden geçirmen artık saniyelerini alır. "Bundan önce düşünmedik de ne oldu?" demen, su içmen kadar doğal olmuştur çünkü.

Kimse kusura bakmasın artık, yapacak bir şey yok!

6. Hatalarından çatır çatır ders çıkarır, sırf macera olsun diye canının sıkılacağı bir olaya asla bulaşmazsın.

"Yemezler" de diyebilir miyiz? Deriz...

7. İnsanın canını acıtacak kadar gerçekçi olmuşsundur artık. İki ayağın da yere basar, masallar sana göre değildir.

35 yaşında bir insana dert anlatırken dikkat edin, size gerçekleri söyler!

8. Evlilik konusunu artık hayatının merkezinde tutmazsın; olursa olur, olmazsa olmaz... Senin için "evde kalmış" diyenleri asla umursamadan yoluna devam edersin.

Evde kalmak nedir ya? Yıl olmuş 2020!

9. Cinsellikle ilgili de kendini tam olarak keşfetmiş, ne istediğini ve ne istemediğini çok iyi bilir hale gelmişsindir.

Siz yine de çok şey yapmayın bjsfgjsgjsdfg

10. Şu saatten sonra kimsenin nazıyla, cazıyla da uğraşmazsın. Taktik falan gerekmez, bam bam!

Saçlar bozulmasın diye birinin peşinden koşmamak da mantıklıymış gerçekten.

11. Eskiden fıldır fıldır koşarak gittiğin gezmelerin neredeyse hiç yoktur. Evde vakit geçirmek, sofra kurmak ya da film seyretmek her şeyden daha zevkli hale gelmiştir.

Ev gibisi gerçekten yok. Yıllarca milleti zengin edip kendimizi fakirleştirmişiz!

12. Kafandan geçeni aynı şekilde söyleyecek kadar açık sözlü ve özgüven sahibi olmuşsundur artık. İnsanların duymak istediği yalanlar senden çıkmaz.

"Yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim, incinirsin.

Yine de sen bilirsin..." demiş şair.

13. Bir insanın yaşayabileceği en güzel yaşı idrak etmenin gururu ve sevinci içerisinde olursun. "Yolun yarısı" diyenlere inat, hayat senin için daha yeni başlıyordur.

35 yaşındaysan çok şanslısın. Genç bir beden ve olgun bir beyinle şahane bir hayata başlıyorsun demektir...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lamborghinidiablo

Kaç yaşında olursan ol makul huzurlu kendine yetebilen bir yaşam tarzın varsa akşam olunca yastığa rahat bir şekilde başını koyabiliyorsan olmuşsun demektir her yaşın ayrı güzelliği var tabii Ebeveyn olmak GeZebildiğin kadar ülke gezmek yemek içmek vs Kendine özel lükslerinin olması Anılarını yaşatan bir ev Sağlam arkadaşlıklar Aşk için bişey diyemiyorum o sadece uzaktan yaşanıyor bence

kutlu-kamali

yemişler sizi. inanmayın. 37 den sevgilerle :)

serviazad

Bende 32 olacağım ve pek ısınamadım hala 30lu yaşlara. Hep birşeylere geç kalmışlık hissi var içimde. Ne zaman heveslensem birşeylere 'bu yaştan sonra geç, keşke daha önce yapsaydım, ertelemeseydim vb.' gibi sesler duyuyorum kafamda. Dedim ya hep bir geç kalmışlık hissi var. Bunun yanında kendimi artık daha iyi tanıyorum. Ne istediğimi ve ne istemediğimi daha iyi biliyorum ve kendimi kandırmıyorum, gerçekleri itiraf edebiliyorum. İnsan 30 yaşından sonra kendine daha dürüst davranıyor. Daha çok özel alan ve özel zaman istiyor. Arkadaşlıklar, aşklar heyecanlı zamanlar.. Geriye hiç birşey kalmadı. Hiç kimse. Ya bu doğal bir sürecin sonucu ya da beceremedim ben insan biriktirmeyi. Huzurlu ve tatmin olmuş hissetmek istiyorum sadece artık.

emir-batu-algin

Hiç bir zaman herhangi bir şeye geç kaldığını asla düşünmemelisin. Mesela gitar öğrenmek, vokal yapmak, motor siklet sürmek, yurt dışına tatile gitmek, spor salonuna gitmek vs. gibi şeyler bana her zaman ve hangi yaşta yaparsam yapayım zevk verecek şeyler. Sana zevk veren herhangi bir şey seni mutlu ediyorsa eğer mesele yok. İnsan her zaman sevdiği ve mutlu olduğu şeylerle uğraşmalı. Bazen bana sürekli kızıyorlar ve beni eleştiriyorlar ama ben hep şunu düşünürüm: "İnsanın en büyük dostu; kendisidir.". Beni sırf böyle düşündüğüm için bencil olmakla suçluyorlar ama böyle bir devirde artık insan başka insanları da pek düşünemiyor açıkçası. Uzun lafın kısası: Her zaman kendini mutlu et. Kimsenin önemi yok. Bu hayatta hepimiz yalnızız. İnsanlar, arkadaşlar, aşklar vs. bunlar hep gelip geçer. Ama kendin için sen hiçbir zaman gelip geçmezsin. Hayat yaşanmak için vardır.

enk-capital

30'uma geldim ve yaşın bendeki tek etkisi daha da kibirli olmamı sağlamak.

samyeli90

30 uma gelmişken oldu bunlar bende 😂

Görüş Bildir