Görüş Bildir
Haberler
24 Saatte Terfi Etmişti! Çankırı Valisi'nin İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Olarak Atadığı Eşi İstifa Etti

etiket 24 Saatte Terfi Etmişti! Çankırı Valisi'nin İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Olarak Atadığı Eşi İstifa Etti

Ulaş
11.01.2018 - 11:31 Son Güncelleme: 13.01.2018 - 00:06

Çankırı Valisi Hamdi Aktaş'ın, öğretmen olan eşini bir okulda 24 saat müdürlük yaptıktan sonra Çankırı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak atadığı ortaya çıkmıştı. Gelen tepkilerin ardından Valinin eşi Seval Aktaş istifa etti. 

Devletin, milletin ve hükümetin huzuru içi istifa kararı aldığını ifade eden Aktaş, 'Yani benim burada kalışım hiçbir açıdan avantaj değil. Sadece bir vali eşi olarak benim bir yerde çalışmam gerekiyordu. 15 senedir idarecilik yapmış birisi olarak, sıkça yer değiştirmiş birisi olarak sınıf almaya cesaret edemezdim. Çünkü ben 15 senedir idarecilik yapıyorum ve 15 sene idarecilik yapan insan sınıfa girerse performansı düşer. O sene hiç değilse düşer. Zaten sık sık yer değiştirdiğimiz için ben bunu göze almadım' diye konuştu

'Şu anda kimsenin istemediği Milli Eğitimde özel büroda görevlendirildim' diyen Aktaş, 'Özel büroda tercih edilmeyen bir görev var. Mesleğimde 25 yılımı doldurdum. Yaştan dolayı emekli olamıyorum. Belki maaş olmadan emekli de olabilirim, kesin kararımı vermedim' ifadelerini kullandı.

Dün Çankırı Valisi Aktaş'ın eşini il milli eğitim müdür yardımcısı olarak atadığı haberi basına yanmıştı.

Dün Çankırı Valisi Aktaş'ın eşini il milli eğitim müdür yardımcısı olarak atadığı haberi basına yanmıştı.

Hürriyet'ten Gamze Kolcu'nun haberine göreAktaş’ın Akdeniz ilçesinde Milli Eğitim Şube Müdürlüğü’nde görev yapan eşi Seval Aktaş, eş durumu tayiniyle Çankırı Kızılırmak Ortaokulu’na geldi.

Kısa süre sonra başka bir okula müdür olarak atanan Aktaş bir gün çalıştıktan sonra Çankırı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Vali Aktaş atamaya için 'okuldaki ahengi bozar diye endişe ettim ve hızlı bir karar verdik' açıklamasında bulunmuştu.

Vali Aktaş atamaya için 'okuldaki ahengi bozar diye endişe ettim ve hızlı bir karar verdik' açıklamasında bulunmuştu.

Vali Aktaş'ın atamayla ilgili olarak yaptığı açıklama şekildeydi:

 “Çankırı’ya geldiğimizde bir okula görevlendirmeyle ataması yapıldı. Vali eşi olduğu için okulda görev yapması doğru değil diye düşündüm. Meslektaşları ve çalışanlar ‘vali eşi geldi’ düşüncesiyle tedirgin oldular. Eşim akşam eve geldiğinde tedirginliği anlattı. Devam etmek istemesine rağmen, ‘Sakın orada devam etme. Seni oradan alacağım’ dedim. Okuldaki ahengi bozar diye endişe ettim ve hızlı bir karar verdik. Eşime haksızlık yapıyorlar.”

'Bu görevi hak edecek bir insanım'

'Bu görevi hak edecek bir insanım'

Seval Aktaş ise “Çocuklarla iç içe olmak istediğim için o okulu istemiştim ancak arkadaşlarımın tedirginliği beni yordu. Bir gün kalıp çalışamadığım için o okulu şimdi kendime kardeş okul yaptım. 25 yıldır bu işe emek verdim. MEB’in her kademesinde çalıştım, idarecilik yaptım. Yeterli ve donanımlı bir insanım. Bu görevi hak edecek bir insanım. Hiçbir zaman eşimin makamını kullanmadım” demişti.

Atama için sosyal medyadan da çok sayıda tepki dile getirilmişti...

Atama için sosyal medyadan da çok sayıda tepki dile getirilmişti...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
537
192
55
26
23
9
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kaya M. Demirtaş

Kızlar hiç boşuna çalışıp, didinip, aç-susuz bir yerlere gelebilmek için çabalamayın boşa. kısa yoldan doğru kişiyle evleninin otomatikman istediğiniz yere a... Devamını Gör

Serenat Athena

Ben bir erkeğin eline bakarak zengin bir hayat yaşayacağıma,ekonomik özgürlüğe sahip bir kadın olarak standart bir hayat yaşamayı tercih ederim. Bunun için g... Devamını Gör

Pidgeotto

Keşke bir "vali eşi" olarak çok sevdiğini iddia ettiği öğretmenlik mesleğini diğer arkadaşlarıyla eşit şekilde yerine getirseydi de millete tedirginlik verme... Devamını Gör

Eski_id

Off.. çok şey istiyorsun

Çapulcu Kayra

il milli eğitimdeki ahenk bozulursa vali mi yapıcan ?