23 Nisan 100 Yaşında! Karantinada Kutlamalar Nasıl Yapılacak?

37PAYLAŞIM

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bu sene evlerimizde kutlayacağız.

İlk defa bir milli bayramda Anıtkabir boş olacak. Okullarda kutlamalar yapılamayacak. 23 Nisan gösterileri olmayacak. Üstelik en coşkulu kutlanacak zamanda, 100. yılında. Çünkü evdeyiz. Evde kalmak zorundayız.

Meydanlarda kutlama yapamasak da, meclisimizin açılışının 100.yılını evimizde hep beraber kutlayacağız. Çocuklarımıza bu coşkuyu mutlaka yaşatacağız.

#23Nisan100yasında ve #23Nisandabalkondayız hashtag'leri ile herkes sosyal medyada fikirlerini yazarken, akşam 8'de balkondan İstiklal Marşı okuma çağrısı şu anda en popüler olanı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk attığı tweet ile evden katılabileceğimiz 100. yıla yakışır şekilde bir program hazırladıklarını duyurdu. Bakan Selçuk'un paylaşımında, aylar öncesinden hazırlanan kutlama hazırlıklarının Koronavirüs sebebiyle iptal edilerek değişikliğe gidildiği belirtildi. Evden katılımlı programın detayları ise henüz açıklanmadı.

İsmi Asya olan bu tatlı kız da hazırladığı video ile herkesi 23 Nisan akşamı saat 8'de balkonlarında, ellerinde bayraklarla, İstiklal Marşı okumaya davet ediyor.

Sanatçı Bora Gençer de 23 Nisan ile ilgili bir tweet atarak, aileleri çocuklarıyla birlikte aksam 8'de İstiklal Marşı söylemeye davet ediyor.

Özellikle Twitter'da 23 Nisan çağrıları çığ gibi büyümeye başladı.

Twitter'da ünlü ünsüz herkes bu özel gün için çağrılarda bulunmaya başladı.

Her yıl geleneksel olarak tüm Türkiye’ye yayılmış plazalarında eğlenceli etkinlikler gerçekleştirerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşku içinde kutlayan Toyota, bu yılki kutlamalar için çocuklara evlerinden katılacakları dijital olarak yayınlanacak bir program hazırladı. 23 Nisan’da çocuklar, Toyota’nın @toyota_turkiyeInstagram hesabından canlı olarak bu etkinliği izleyerek, yine her yıl olduğu gibi bayramlarını eğlence ve coşku içinde kutlayacaklar.

Çocukların sevgilisi Evrim Akın’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek bu dijital  etkinlik 23 Nisan Perşembe günü saat 16:00-17:40 arasında canlı olarak  yayınlanacak. Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar  Bozkurt’un konuşmasıyla başlayacak program, Alya Dormen’in dans atölyesi ile devam edecek. Alya Dormen’in dans gösterisi ve bazı dans  figürlerini öğretmesiyle renklenecek bu neşe dolu etkinlik, yazar Sunay  Akın’ın kendi kurduğu Oyuncak Müzesi’nden canlı olarak gerçekleştireceği müze gezisi ve anlatacağı ilginç hikayelerle sona erecek.

Fotoğraf Göndermeye Devam Edebilirsiniz

Toyota, koronavirüs tedbirleri doğrultusunda evlerde bulunan ve eğitimlerini evlerinden sürdüren tüm çocukların 100’üncü yılını kutlayacakları bu bayramda 23 Nisan’a kadar yapacakları tüm hazırlıklarını ve bayram günü  olan coşkularını çekecekleri fotoğraflarla paylaşmalarını bekliyor. Gelecek olan fotoğraflar ile websitesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Türk çocuklarına armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ün  büyük bir portresinin olduğu 100. Yıl Mozaiği oluşturulacak.

Çocuklar evlerinde ve balkonlarında yapacakları eğlenceli hazırlıklarının ve kutlamalarının görüntülerini Toyota’nın 23 NİSAN 100 YAŞINDA | Toyota Turkiye adlı web-sitesine bayrama kadar yüklemeye devam edebilecekler.

TRT attığı tweet ile 23 Nisan için çok güzel sürprizleri olduğunu duyurdu.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da attığı tweet ile 500 kişiye hediye dağıtacaklarını duyurdu. 19 Nisan günü açıklanacak olan hashtag ile birlikte, çektiğiniz videoyu paylaşmayı unutmayın.

İyi Parti Denizli milletvekili Yasin Öztürk'ten de ilginç bir öneri geldi.

Çocukların çok sevdiği Musa Göçmen ve orkestrası da 23 Nisan günü sabah 10'da Instagram üzerinden canlı yayında bu özel günü coşkuyla kutlayacağını duyurdu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 100. yılını hep beraber kutlayalım diyen Canan Anderson da hazırladığı YouTube videosu ile harika bir klip hazırlayacağını duyurdu. Bu klipte sizin çocuğunuz da yer alsın istiyorsanız 19 Nisan'a kadar videoları göndermelisiniz. Detaylar için bu videoya bakabilirsiniz.

Bir öğretmen attığı bu tweet ile öğrencisinin hayalini dile getirdi.

Bazıları bu fikri güzel bulurken, çevreciler de büyük tepki gösterdi.

Bu kadar tepkiye rağmen balonlu kutlama yapılır mı bilinmez ama bayraklarla yapılacağı kesin.

Twitter'da birçok hesap plastiğin açacağı çevre kirliliğinden dolayı, balonlarla kutlama yapılması fikrine karşı çıktılar.

Geçen senelerdeki gibi tüm dünya çocukları yan yana olamayacağız belki evet... Ama 23 Nisan'ı yine her sene olduğu gibi coşkuyla kutlayacağız.

23 Nisan evde de kutlanır, göstereceğiz.

Meydanlarda olmasa da, bayraklarımızla balkonlarda buluşacağız. Hep beraber bir ağızdan İstiklal Marşı'mızı söyleyeceğiz. Çocuklarımıza verilen en güzel hediyeyi, bayramlarını coşkuyla kutlamaları için elimizden geleni yapacağız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bortubocek

Bir kesim, kesin koronoya dolu tarafından bakıp, " bu sene bahane bulmamıza gerek kalmadı bayramı kutlamamak için " demiştir.

muhtezin

kutlamamak için?

bortubocek

Teşekkür ederim.

dusunmeden-konusur-yazar

O gün sokağa çıkma yasağı olabilir.

Görüş Bildir