23 Haziran'da 92 Oy Alan Adaydan Seçimin Yenilenmesi Talebi: 'Bana Verilen Oylar Başka Partilere Yazıldı'

 > 
1.7bPAYLAŞIM

23 Haziran'daki İBB seçimlerine bağımsız aday olarak katılan ve 92 oy alan Mehmet Ali Aydoğmuş, kendisine verilen oyların başka siyasi partilere aktarıldığı iddiasıyla seçimin yenilenmesini talep etti. 

Aydoğmuş, dilekçesini YSK'ya iletilmek üzere İstanbul İl Seçim Kurulu'na sundu.

AA'nın aktardığı bilgiye göre, Aydoğmuş dilekçesinde, "Bu seçim Türkiye'mizin tarihinde kara sayfa olarak yer almıştır. İstanbul toplumu ve gelecek nesil için, demokrasimiz ve kara lekenin silinmesi için seçimin tekrarlanması gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

'31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde aldığım oyların başka bir siyasi partiye kaydırıldığı aşikardır.'

Aydoğmuş ayrıca şunları kaydetti: 

"İstanbul'daki tüm sandıklarda bana verilen oyların bir kısmı, kasıtla sandık kurulları başkanları tarafından farklı siyasi partiler adına kaydedilmiş ve sandık sonuç tutanaklarına da bu şekilde geçmiştir. 39 ilçede herhangi bir sandık tutanağı ve çetelesi verilmediği gibi itiraz süresi de bildirilmemiştir. 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde aldığım oyların başka bir siyasi partiye kaydırıldığı aşikardır. Bu nedenle mağdur edilmekteyim."

Dilekçesini sunmasının ardından gazetecilere açıklama yapan Aydoğmuş, 31 Mart'ta 262 oy aldığını, bu seçimde ise aldığı oyların 92'ye düştüğünü dile getirdi.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir