Görüş Bildir
Haberler
2021 TUS Sonuçları Açıklandı: ÖSYM AİS TUS Sorgulama Ekranı…

2021 TUS Sonuçları Açıklandı: ÖSYM AİS TUS Sorgulama Ekranı…

ÖSYM, 2021-TUS ve 2021-STS Tıp Doktorluğu sınav sonuçlarını açıkladı. 5 Eylül’de yapılan TUS ikinci dönem sınavı sonuçları, ÖSYM AİS üzerinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle kontrol edilebilecek. ÖSYM ayrıca sınava katılan adayların cevap kağıtlarını da erişime açtı. İşte TUS sınav sonucu sorgulama ekranı…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

ÖSYM’nin tıp alanında yaptığı sınavların sonuçları merak ediliyordu. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile TUS sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

TUS Sonuçları Açıklandı

TUS Sonuçları Açıklandı

ÖSYM’nin sınav sonuçları için yaptığı açıklama şu şekilde;

05 Eylül 2021 tarihinde uygulanan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2021-TUS 2. Dönem) ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavına (2021-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 27 Eylül 2021 tarihinde saat 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir.

ÖSYM AİS TUS SONUCU SORGULAMA

TUS Cevap Kağıtları Açıklandı Mı?

TUS Cevap Kağıtları Açıklandı Mı?

TUS sonuçlarının açıklanmasının ardından TUS cevap kağıtları da erişime açıldı. ÖSYM’nin yaptığı cevap kağıtları açıklaması şu şekilde;

05 Eylül 2021 tarihinde uygulanan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2021-TUS 2. Dönem) ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı  (2021-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 27 Eylül 2021 tarihinde saat 16.15'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir. 

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

TUS CEVAP KAĞITLARI SORGULAMA EKRANI

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın