Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2020'de Olmasını İstediğin Şeylere Göre Ne Kadar Dengesizsin?

52PAYLAŞIM

Seçimlerini yap ne kadar dengesiz olduğunu öğren!

1. Bunlardan hangisi 2020'de olsun?

Yüksek bir not ortalaması tutturayım.
Yiyip yiyip kilo almayayım.

2. Bunlardan hangisi 2020'de olsun?

Hayatımın aşkını bulayım.
İş hayatımda güzel gelişmeler olsun.

3. Bunlardan hangisi 2020'de olsun?

Şans oyunlarında artık şansım olsun!
Yeni dostluklar edineyim.

4. Bunlardan hangisi 2020'de olsun?

Maaşıma/Harçlığıma zam gelsin.
Elektriğe, suya, doğalgaza yani hiçbir şeye zam gelmesin.

5. Bunlardan hangisi 2020'de olsun?

Yeni bir evim olsun.
Yeni bir arabam olsun.

6. Bunlardan hangisi 2020'de olsun?

Dünya turu atacak kadar param olsun.
Çalıştığım yerden terfi alayım.

7. Bunlardan hangisi 2020'de olsun?

Güzel bir miktarda burs kazanayım.
Hayranı olduğum ünlüyle bir yemek yiyeyim.

8. Bunlardan hangisi 2020'de olsun?

Instagram'da çok takipçim olsun.
Aile bağlarım daha da güçlensin.

9. Bunlardan hangisi 2020'de olsun?

Sağlık getirsin, kimse hasta olmasın.
Para getirsin para!

10. Bunlardan hangisi 2020'de olsun?

TikTok fenomeni olayım.
Youtuber olayım.

Senin gibi deli dolu ve dengesiz birini görmedik!

Valla senin gibi deli dolu ve bir o kadar da dengesiz birini görmedik. Zaman zaman nasıl davranacağını kestiremiyorsun. Çünkü içten içe duygu ve mantık çelişkisi yaşıyorsun. Bazen duygularınla bazen de mantığınla hareket ediyorsun. Ama bu belirsizlik hali büyük bir dengesizliğe sürüklüyor. Aynı zamanda seni yoruyor da diyebiliriz. Çünkü hayatını ani kararlar üzerine kurmaya devam ediyorsun. Bazen aldığın kararların sonucunda pişman oluyorsun bazen de memnun kalıyorsun. Fakat konumuz bu değil aslında. Senin bu dengesizliğinin sebebi içsel olarak yaşadığın karmaşanın sonucudur. Kafanda bazı şeyleri çözüme kavuşturamamanın vermiş olduğu bir dengesizlik var. Bu aslında sadece sana özel değil. Her insan biraz olsun dengesizdir.

Arada bir dengesizliğin tutmuyor değil!

Normalde dengesiz insanlardan uzak durmak gerektiğini düşünen birisin ama zaman zaman senin de dengesizliğin tutmuyor değil. Arada bir boşluğa düşer gibi hissediyorsun. Kafanda karmaşık duygular beliriyor ve ne yapacağını kestiremiyorsun. İşte böyle zamanlarda dengesiz tavırlar sergileyebiliyorsun. Hatta etrafındaki insanlar da senin bu dengesizliğinin farkında olup söylüyorlar. Zaten kimse tam anlamıyla dengeli değildir. Gerek yaşadığımız olaylar, gerek kafamızdaki karmaşık düşünceler bizi dengesiz bir hale sokabiliyor. Ama şimdi doğruya doğru ara sıra kendin bilerek de böyle davranabiliyorsun. Çünkü her şeyi planlı ve kararında yapmak da bir noktadan sonra zor oluyor. Böyle zamanalarda her şeyi salıyor, içinden geldiği gibi davranıyorsun. Dengesiz tavırların işte burada ortaya çıkıyor. :)

Tutarlı, dengeli ve net bir insansın!

Sen o kadar tutarlı o kadar dengeli bir insansın ki hayatını hep belirlediğin planlar üzerinde yaşıyorsun. Dengesizliğe veya belirsizliğe karşı hiç tahammülün yok açıkcası. Etrafında böyle insanlar da barındırmak istemiyorsun. Dengesiz bir insan seni gerçekten yoruyor. Ne zaman ne istediğini bilemiyorsun mesela ve senin gibi denge sahibi bir insan için oldukça can sıkıcı bir durum oluyor. Sen daima planları olan, her zaman önceden belirlediğin kriterlere uymaya özen gösteren bir insansın. Gerek davranışlarında gerek düşüncelerinde kararlı bir yapın var. Eğer bir karar alıyorsan o senin için bitmiştir. Hiçbir şekilde değiştirmezsin ve aldığın karara sonuna kadar uyum sağlarsın. Ne bir başkası seni fikrinden caydırabilir ne de kendin. İşte böyle bir insansın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen_of_the_7_kingdoms

Arada bir dengesizliğin tutmuyor değil! Normalde dengesiz insanlardan uzak durmak gerektiğini düşünen birisin ama zaman zaman senin de dengesizliğin tutmuyor değil. Arada bir boşluğa düşer gibi hissediyorsun. Kafanda karmaşık duygular beliriyor ve ne yapacağını kestiremiyorsun. İşte böyle zamanlarda dengesiz tavırlar sergileyebiliyorsun. Hatta etrafındaki insanlar da senin bu dengesizliğinin farkında olup söylüyorlar. Zaten kimse tam anlamıyla dengeli değildir. Gerek yaşadığımız olaylar, gerek kafamızdaki karmaşık düşünceler bizi dengesiz bir hale sokabiliyor. Ama şimdi doğruya doğru ara sıra kendin bilerek de böyle davranabiliyorsun. Çünkü her şeyi planlı ve kararında yapmak da bir noktadan sonra zor oluyor. Böyle zamanlarda her şeyi salıyor, içinden geldiği gibi davranıyorsun. Dengesiz tavırların işte burada ortaya çıkıyor. :)Hiçbiri seçenegi de olmalıydı..

cilgin_serseri

son soruda tıkandım zira ikisini de olmak istemiyorum

utku-mutlu2

Deli dolu ve dengesiz biriymişim :)

orhan-ulusoy

Tutarlı, dengeli ve net bir insansın! Aslında biraz dengesizim diyebilirim.

jdsezer

Sevdim :)) "Tutarlı, dengeli ve net bir insansın!"

Görüş Bildir