Görüş Bildir

18-30 Yaş Arasındaki Gençlerin Yüzde 61'i Daha İyi Bir Yaşam İçin Göç Etmek İstiyor

Anasayfa > Gündem

İstanbul Ekonomi Araştırma 18-30 yaş arası gençler arasında araştırma yaptı. Söz konusu araştırmaya göre 'daha iyi bir yaşam için göç etmeyi' tercih edeceklerini söyleyen gençlerin oranı yüzde 61'i buluyor. Geliriyle rahatça geçinebildiğini söyleyen gençlerin oranı ise yüzde 13.

Sözcü'den Özlem Ermiş Beyhan'ın haberine göre, araştırmaya katılan gençlerin yüzde 83'ü ailesinin ekonomik durumundan endişeliyken, yüzde 29'u 'Mevcut gelirimle geçinmekte çok zorlanıyorum” ifadesini kullandı.

3 bin genç ile yapılan araştırmada gençlerin yüzde 31'i “Mevcut gelirimle ancak geçiniyorum” derken, “Mevcut gelirimle zor geçiniyorum” diyenlerin oranı yüzde 27 olarak belirlendi.

3 bin genç ile yapılan araştırmada gençlerin yüzde 31'i   “Mevcut gelirimle ancak geçiniyorum” derken,  “Mevcut gelirimle zor geçiniyorum” diyenlerin oranı yüzde 27 olarak belirlendi.

Gençlerin yüzde 54'ü gelecek planları ile hemen her gün meşgul olduğunu söyledi.

Gençlerin yüzde 54'ü gelecek planları ile hemen her gün meşgul olduğunu söyledi.

Ayrıca araştırmaya göre gençlerin yüzde 24'ü daha iyi bir yaşam sürmek için siyasete katılımı tercih ediyor.

Gençlerin yüzde 58'i ise gelecek kuşakların ekonomi olarak durumunun daha kötü olacağı görüşünde.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
31
16
8
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Emin Kokulu

gelir mi var geçinelim amk.

kabus

yeni nesil köle olmak için doğmuş 2005te bir maasla alınan arazi suan trilyon değerinde. baba parası yoksa asgarî ücrete çalışmak hamallıktır. ev,araba almal... Devamını Gör

Sad Striper

Türkiyede saygı gören tek bir şey var o da dolandırıcılık

Selam Özbakan

haksızlarmı bu cehennem gibi ülkede ne yapsınlar milliyetçilik miş yerlilikmiş boş muhabbet ancak akp liler yapar onu oda iktidarları gitmesin diye kaçın gen... Devamını Gör