17 Günün Ardından... Uludağ'da Kaybolan Efe Sarp ve Mert Alpaslan'ın Cansız Bedenlerine Ulaşıldı

 > -
Abone ol

Uludağ'da zirve tırmanışı yaparken kaybolan Efe Sarp ve Mert Alpaslan'dan kötü haber geldi. Arama çalışmaları sonucunda iki cansız bedene ulaşan ekipler, bir cesedin üzerinde Efe Sarp'a ait kimlik buldu. 

AFAD, JÖH, JÖK ve sivil ekiplerin katıldığı arama çalışmalarının 17. gününde kötü haber

AA'nın aktardığı bilgiye göre, Uludağ'da zirve tırmanışı sırasında kaybolan ve 17 gündür arama çalışmaları ile ulaşılmaya çalışılan Efe Sarp ve Mert Alpaslan'ın cansız bedenlerine ulaşıldı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), jandarma asayiş, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve bazı sivil arama kurtarma ekiplerinin katıldığı arama çalışmaları, Efe Sarp'a ait mont, bere ve anahtarların bulunduğu Küreklidere Vadisi'nde yoğunlaşmıştı. Jandarma insanlı keşif uçağı ve iki helikopterle havadan destek sağlanan aramalar sırasında ekipler, bir erkek cesedine ulaştı.

Valilik: 'Küreklidere Vadisi'nde bulunan montun 1 kilometre aşağısında bir erkek cesedi tespit edildi'

Bursa Valiliği, arama kurtarma çalışmaları ile ilgili bir açıklama yaptı ve bir erkek cesedinin bulunduğu belirtti:

''Uludağ'da kaybolduğu belirtilen Mert Alpaslan ve Efe Sarp'tan haber alınamadığı ihbarı üzerine Bursa Valiliği tarafından başlatılan arama kurtarma çalışmalarına kamu, sivil toplum ve gönüllülerin katılımıyla karadan ve havadan kesintisiz olarak devam edilmektedir. Kaybolan dağcılardan Efe Sarp'a ait montun Küreklidere bölgesinde bulunması nedeniyle arama faaliyetleri bu bölgede yoğunlaştırılmıştır. Küreklidere bölgesinde yapılan arama çalışmaları sırasında bulunan montun yaklaşık 1 kilometre aşağısında bir erkek cesedi tespit edilmiştir. Kimlik tespit çalışmalarına devam edilmektedir. Arama faaliyetleri bu bölgede yoğunlaştırılmıştır. Bütün arama kurtarma ekipleri bu bölgeye sevk edilmiştir''

Çalışmalar devam ederken, bulunan ikinci cesedin üzerinde kaybolan iki kişiden Efe Sarp'a ait kimlik çıktı

Arama çalışmalarının yoğunlaştırılmasının ardından, arama kurtarma ekipleri bir erkek cesedi daha buldu.

Cesedin üzerinde, kaybolan iki kişiden Efe Sarp'a ait kimlik çıktı.

1 Aralık'ta İstanbul'dan Uludağ'a gelen amatör dağcılar Mert Alpaslan ve Efe Sarp, akşam sis nedeniyle yollarını kaybetmişti.

Arama Çalışmaları 7 Gündür Sürüyor: Uludağ'da İki Dağcıdan Birine Ait Mont ve Bere Bulundu - onedio.com
Arama Çalışmaları 7 Gündür Sürüyor: Uludağ'da İki Dağcıdan Birine Ait Mont ve Bere Bulundu - onedio.com
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir