15 Yaşında Çocuk Ağabeyinin İstismarına Uğradı, Aile Oğluna Sahip Çıktı!

 > 
239PAYLAŞIM

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, 15 yaşındaki A.B. 2018’de karın ağrısı şikâyetiyle gittiği Siverek Devlet Hastanesi’nde doğum yaptı. İfadesi alınan A.B., dayısı M.İ. ve ağabeyi M.B.’nin birçok kez tecavüzüne uğradığını ve hamile kaldığını bilmediğini söyledi. DNA testinde doğan çocuğun babası, sanıklardan hiçbiri çıkmadı. Suçlarını kabul eden sanıklara mahkeme tarafından 24’er yıl hapis cezası verilidi, üst mahkeme kararı bozdu. A.B.'nin annesi oğlundan şikayetçi olmadığını söylerken, aile M.B. için bir de avukat tuttu. 

İstinaf mahkemesi mağdurun doğum yaptığı sırada biyolojik yaşının öğrenilmesi ve mağdura istismarda bulunan başka kişiler olup olmadığının araştırılarak bebeğin babasının kim olduğunun sorulmasını istedi ve kararı bozdu. 

Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in aktardığına göre, hukuki süreci uzaktan takip eden bazı avukatlar, ailenin sanık ağabey M.B, için avukat aradıklarını ama kızlarını yalnız bıraktıklarını söyledi.

Ağabeyi mahkemede ifade değiştirdi

Sanık dayı M.İ. mağdur A.B.’nin kendisini birlikteliğe zorladığını belirterek kendisinin görme engelli olduğunu söyledi. Suçlamaları Emniyet ve savcılık ifadesinde kabul eden M.B. kardeşinin kendisi ile birlikte olmak istediğini, kendisinin de kabul ettiğini söyledi. 

Mahkeme aşamasında ise M.B. savcılık ve Emniyet ifadelerini değiştirerek suçlamaları kabul etmedi. Anne S.B. ise kızının kilo aldığını fakat hamile olduğunu bilmediğini söyleyerek “Kızım böyle konulara meyilli birisi değil. Hamile olduğunu ilk defa hastanede öğrendim. Kızıma kesinlikle zorla bir şeyler yapıldı” dedi.

"Ağabeyim ve dayım ceza alırlarsa hapishaneden çıktıklarında beni döver"

Anne S.B. oğlundan şikâyetçi olmadığını ancak kendi erkek kardeşinden şikâyetçi olduğunu söyledi. 

Mağdur A.B. duruşmalarda dayısı ve abisinden şikâyetçi olmadığını belirterek “Çünkü ağabeyim ve dayım ceza alırlarsa hapishaneden çıktıklarında beni döverler. Aileme teslim edilmek istiyorum” dedi.

Avukatlardan destek çağrısı

Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi ise kararı bozarak mağdur A.B.’nin doğum yaptığı sırada biyolojik yaşının öğrenilmesi ve bebeğin babasının kim olduğu sorulmasını isteyerek kararı bozdu. 

Avukatlar, mağdur A.B. için meslektaşlarından davaya müdahil olma çağrısı yaptı. İlk duruşma 10 Mart’ta Siverek 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. A.B. ve bebeğini devlet koruma altına aldı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir