15 Temmuz Gecesi Bir Kahramanlık Destanı Yazarak Şehit Düşen Ömer Halisdemir Sosyal Medyada Anılıyor

6.9bPAYLAŞIM

Türkiye'nin yaşadığı en uzun gece olan 15 Temmuz'da darbe girişiminin seyrini değiştiren kahraman Ömer Halisdemir'i saygı ve minnetle anıyoruz...

15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilen darbe girişiminde kilit isimlerden biriydi Ömer Halisdemir...

1974'te Bor'da dünyaya gelen ve okulundan arta kalan zamanlarda çobanlık yaparak geçimini sağlayan Ömer Halisdemir, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Türkiye sınırları içinde ve dışında olmak üzere çeşitli askeri görevlerde bulundu.

O gece Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevliydi, koruma astsubayıydı, darbe yanlısı Tuğgeneral Semih Terzi'yi göğsünden vurduktan sonra diğer darbe yanlısı askerler tarafından şehit edildi.

Darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı’na girmeye çalışan Özel Kuvvetler Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Semih Terzi’yi, Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı’dan aldığı emir üzerine göğsünden vurarak öldüren Ömer Halisdemir'i Binbaşı Fatih Şahin ve Üsteğmen Mihrali Atmaca 30 kurşunla şehit etti.

O karanlık gecenin seyrini değiştiren adımlarıyla bir destan yazan ve kahramanca şehit düşen Ömer Halisdemir, ölümünün 3. yılında sosyal medyada anılıyor.

İşte o paylaşımlar...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gri-gandalf

Yaşayanlardan kaçının hayatı bu adam gibilerin ölümüne değer? Bazıları vaktiyle aynı onurlu yürüyüşün binde birini gösterse halisdemir ve onun gibi binlerce vatanın öp öz mazlum evladı yaşayacak ama bırakmıyorlar ki yaşasın... namusu yama tutmayanlar dizi yamalı çocuklarımızı öldürüyor gör ey millet.

spiritorbs

Hakkını ödeyemeyiz . Mekanı cennet olsun . Emir aldı ve düşünmeden yerine getirdi . Mehmetcikte emir aldı ve travmatik görüntülerle karşılaştık .

Gizli Kullanıcı

her gördümde içim yanıyo mekanı cennet olsun

mnyksvsc

Yiğitliğine kahramanlığına bir kelime laf edemem ama biliyorsunuz ki askerler emir kuludur. Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı'nın emri üzerine olay gerçekleştirmiştir. Öte yandan diğer askerlere de emir veren komutanlar vardı, yani askerin seçim şansı yoktu. Emir veren komutan darbeciyse tüm emir verdiği askerler ne yazık ki hain olarak görüldü. Bu yüzden öldürülen, işkence gören, kafası kesilen, hapse atılan askerlerin ne günahı vardı?

ahmet-attonu

Yoksul bir ailenin dizleri yamalı çocuğu vatan için ölürken zenginin çocuğu atm de para çekme kuyruğunda acı tablu allah mekenını cennet eylesin

Görüş Bildir