Görüş Bildir

13 Milyar Lira Bütçeli Diyanet Ek Bütçe İstedi: Mezra Gibi Az Nüfuslu Yerlerde de Din Görevlisi Talep Edildi

Haberler
> 13 Milyar Lira Bütçeli Diyanet Ek Bütçe İstedi: Mezra Gibi Az Nüfuslu Yerlerde de Din Görevlisi Talep Edildi

2021 için 13 milyar lira bütçe ayrılan Diyanet, “Kurum bütçesinin her yıl yaklaşık yüzde 96-97’si personel giderlerinden oluşmakta, yüzde 3-4’ü ile hizmetler icra edilmektedir. Yurt içi ve yurt dışında geniş bir coğrafyada yasal görevlerimizi tam anlamıyla ifa edebilmemiz için, personel gideri dışındaki cari giderler ve yatırım ödeneğinin artırılması gerekmektedir” diyerek ek para da istedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, din görevlilerinin halka tam olarak ulaşamadığını savunarak bu konuda yeni önlemler alınmasını istedi. Özellikle büyük kentlerdeki site tarzı yapıların civarında Kuran kursu açılması gerektiği savunuldu.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre 2021 için 13 milyar lira bütçe ayrılan Diyanet, “Kurum bütçesinin her yıl yaklaşık yüzde 96-97'si personel giderlerinden oluşmakta, yüzde 3-4'ü ile hizmetler icra edilmektedir. Yurt içi ve yurt dışında geniş bir coğrafyada yasal görevlerimizi tam anlamıyla ifa edebilmemiz için, personel gideri dışındaki cari giderler ve yatırım ödeneğinin artırılması gerekmektedir” diyerek ek para da istedi.

Mezra gibi az nüfuslu yerlerde de din görevlisi talep edildi

Mezra gibi az nüfuslu yerlerde de din görevlisi talep edildi

Raporda, mezra gibi nüfusun çok az olduğu yerlere de din görevlisi görevlendirilmesi istendi ve “Köy ve mezralarda da din görevlisi bulunması zorunludur. Zira ezan okunması, namaz kılınması, Kur'an okunması, düğün, sünnet, cenaze gibi durumlarda din hizmetleri halkın temel ihtiyaç mesabesinde talep ettiği bir hizmet olduğu için burada maliyet hesabı yapılmamaktadır” görüşü savunuldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
237
220
30
15
8
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
begonvila

Sizin yatacak yeriniz yok, milletin rızkını ıvır zıvıra çarçur ediyorsunuz, gereksiz yere binlerce cami yapıp, fakirlerin evsiz ve çaresiz kalmasına seyirci ... Devamını Gör

Aykızı

Haram zıkkım olsun. Kendilerinden fitil fitil çıksın.

Ali Karaman

Anlayabiliyorum. İnananları o kadar gerizekalı ki din 1500 yıldır aynı kalmasına rağmen hala tarikat vs gibi şeylerde din dersi alıyorlar.