13 Maddede Mitolojik Tanrılar Türkiye'de Yaşasaydı Başlarına Neler Gelirdi Açıklıyoruz!

464PAYLAŞIM

Mitolojik hikâyeleri sever misiniz? Bütün o entrikaların, sıradışı ve görkemli olayların yaşandığı; binbir güce sahip gösterişli Tanrıların olduğu hikâyeleri kim sevmez ki... Peki ya bu Tanrılar Türkiye'de yaşasaydı? Onları neler bekler, nelerle karşılaşırlardı? 

İşte, 13 maddede mitolojik Tanrılar Türkiye'de yaşasaydı başlarına neler gelirdi açıklıyoruz!

1. Herkes kafayı Tanrıların tanrısı Zeus'un neşeli, alemci bir delikanlı olmasına takar; gece gündüz "Böyle Tanrılar Tanrısı mı oluuur be!" diye veryansın ederdi. Zeus da şahsı hakkında yapılan gıybetlere ara ara sinirlense de o kadar sallamazdı.

Aslında bildiğiniz Zeus onların hakkından ne biçim gelirdi de aştı artık bunları. Serdar Ortaç dinleyip eğleniyor kafasına göre.

2. Güzeller güzeli Âşk ve Güzellik Tanrıçası Afrodit sürekli Banu Alkan'la karıştırılmaktan muzdarip olur hatta yer yer itibar görmediğini düşünürdü.

3. Evlilik Tanrıçası Hera ise izdivaç programlarını solda sıfır bırakırdı...

4. Şans oyunlarıyla kafayı bozmuşlarsa "fırsat" kelimesini çok yanlış anlayıp Fırsat Tanrısı Kairos'u altılıydı, yok süper lotoydu diye darlayıp dururlardı.

5. Bütün nazara inanlar, bereketsizlikten muzdaripler Bereket Tanrıçası Demeter'e sığınırdı. O da sahip olduğu anne şefkâtiyle kucaklardı herkesi.

6. Bütün yalnızlar tabii ki Âşk Tanrısı Eros'un yakasını bırakmazlardı. Ama bu durum onu çoğunlukla sinirlendirirdi...

7. Kocası terk eden, sevgilisinden ayrılan, kaynanasını sevmeyen kısaca derdi olan herkes Ana Tanrıça Artemis'in yanında alırdı soluğu. O da napsın bütün gün milleti avutmakla uğraşırdı.

8. Yakışıklılar yakışıklısı Adonis'e ölümlülüğünden sonra yeniden can verilmesine kimse tahammül edemezdi. Herkes kafayı Adonis'le bozar ya kılıbık der ya da yakışıklılığını çekemezdi.

Kimse Adonis'in sonradan olma Tanrılığını sallamazdı sizin anlayacağınız. 😢

9. Güneş Tanrısı Helios'la da en çok tartışma içinde olan kesinlikle Adanalılar olurdu...

10. Kimse İskandinavya'nın altın saçlı çocuğu, en güçlü Tanrı Thor'un ne olduğuna kafa yormazdı. Herkesin aklı fikri onun elindeki çekiç Mjöllnir'da olurdu; bir çivi çakamayan Thor'un peşine düşerdi.

11. Sevdiğine kavuşamayanların, eltisiyle sorunları olanların, patronundan nefret edenlerin vazgeçilmez adresi ise Kötülük Tanrısı Loki olurdu. Ama gel gör ki bazı kötülüklere onun bile aklı ermezdi.

12. Kilit açma peşinde koşanların en sevdiği Tanrı kesinlikle Hırsızların Tanrısı Furina olur; belli aralıklarla ondan tüyo almaya giderlerdi...

13. Bütün uykusuzlar ve kendini insomnia sananlar sürekli telefonla Uyku Tanrısı Hypnos'u arar ya da WhatsApp'tan mesaj atarlardı "Gelsene bi yha, uyuyamıyorum!" diye.

Aşırı abartanları da Hypnos kardeşi Ölüm Tanrısı olan Thanatos'a yönlendirirdi. Sonuçta Tanrıların sabrı da bir yere kadar...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ladyescobar

Artemisin görevi biraz yanlış olmuş ama neyse ana tanrıçalardan zaten :p

Gizli Kullanıcı

#7 Artemis av tanrıçası olmasın?

emrekarayel

Serdar Ortaç sevmem. Sezen Aksu ve Kayahan favorim.

pokenist

#3 Teki Çocuk :D

birinci-tekil-birey

Kayırmak fiili öyle moğolcadan filan gelen bi fiil değil de sanki kairos (fırsat tanrısıymış ya) tan gelen bişi gibi sanki :)

Görüş Bildir